Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapkészítés, gépigény?

Weblapkészítés, gépigény?

Figyelt kérdés

Később szeretnék ezzel foglalkozni. Kb milyen gép szükséges ahhoz, hogy ha valaki weboldal készítéssel szeretne foglalkozni. Gondolok itt az oldal szerkesztésére valami jó programmal, és a grafikára is photoshop stb. Nem értek hozzá, viszont nemsokára gépvásárlás elé kell néznem, és olyan gépet szeretnék venni, ami ebből a szempontból minden igényt kielégít, és fennakadás nélkül fut Játszani nem szeretnék rajta, vagy ilyesmi.

Tudnátok paramétereket mondani? CPU, memória, videó kártya stb.

Igazából még azt se tudom, hogy asztalit, vagy laptopot vegyek. Apple Mac gépek pl alkalmasak erre?, az OP rendszer miatt.


2011. júl. 16. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Buildhoz a nootpad++ kell eg egy firefox+firebug. Tehát kell egy gép amin fut egy XP vagy újabb.


Dizájnhoz kell photosph ahhoz meg olyan gép kell ami teljesíti annak a rendszerkövetleményeit.

2011. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Legalább: 2 magos processzor.

2GB memória,

OpenCL-t támogató videókártya... (remélve, hogy jobban elterjed a jövőben :D)


Ennyi már elég, de ha igazán jót akarsz, akkor több memóriát is vehetsz... és erősebb procit. :)


Az Apple gépek drágák. Weboldalt pedig Linux alatt is nagyon jól lehet szerkeszteni... az pedig ingyenes, és nehezebben kap vírust, mint a Windows. (+ egy teszt szervert is jobban futtat)


Esetleg egy SSD, hogy a kedvenc programjaid szép gyorsan induljanak. :)

2011. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint, ha pl 1GB a memória, és P4 proci az igénye a Photosopnak (megnéztem), akkor szerinted egy P4 2,4Ghz és 1GB memóriával Windows 7 alatt tökéletesen fog működni? Mert én nem hiszem…
2011. júl. 16. 19:56
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak, Köszi!
2011. júl. 16. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha akarod, összerakok neked 100 k-ból eggyet, amin tökéletesen futna a photoshop sőt, még a flash is. Amúgy én valami ilyesmit ajánlok:

amd x2 legalább 3ghz

4 gb ram a win 7 miatt és azért az el is kél...

egy maximum 10k-s videókártya, hogy mennyem az aero felület. 100 k-ból monitorra, mindennel együtt kijönne egy neked megfelelő konfig. Amúgy inkább PC min laptop vagy mac

2011. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Inkább 2 gb azzal már jó lesz.
2011. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mivel a ddr3-as ram ilyen olcsó, inkább 4 gb ram, mert: Egyszerre egy igazi webdesigner legalább 3 böngészőt használ(chrome, mozilla, IE)+flash+photoshop... Én multkor direkt ezekkel a programokkal néztem meg és 2,8 volt a fogyasztása. Mongyuk még ott volt a yahoo, skype, steam de ezeket nem használtam. Ha 3 gb ramot veszel, akkor az is elég lessz, de most az az 1000 ft...
2011. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
486-ossal csinalok neked akarmilyen oldalt. vaterazol magadnak 20k-ér egy P4-et és kész. max CS3-azol.
2011. júl. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mrdexter:

Akkor átküldeném neked azt a 120 megás PhotoShop layout-ot, amit legutóbb kaptam a grafikusoktól, hogy készítsek belőle weblapot.

Szóval ez működött 96-97 környékén, akkor én is 486DX-4-en készítettem weblapot ...



De a kérdésre visszatérve:

Én úgy dolgozom, hogy a grafikusoktól kapom a PhotoShop, vagy Fireworks layout terveket a grafikával együtt. Általában 3-4 böngészőablak (különbözőek) 4-5 füllel nyitva vannak, alapértelmezett a Firefox a Firebug és a WebDeveloper eszköztár miatt (nap végére 6-800 megát megeszik). Van egy Dreamviewer, mert a bonyolultabb táblázatokat, elrendezéseket, valamint a 960gs layout-ot abban generálom le. Alap HTML és CSS szerkesztésre a Notepad++ játszik, plusz 1-2 FTP kliens (ált. Total Commander, vagy FileZilla). Ez mellett valamilyen doksiban nyitva van a funkcionális leírás a működésről.

Ez mellett egy Virtualbox-ban fut egy Linux szerver, hogy olyan környezetben teszteljek, ahogy a tárhelyen is lesz a cucc (fontos, mert sok webshop is van és azt debug-olni is kell).


Azaz összesítve:

- Virtualbox Linux-al (1 procimag és 512 RAM van neki adva)

- PhotoShop vagy Fireworks

- Dreamviewer

- TotalCommander és/vagy FileZilla

- Notepad++ 2-3 példányban

- Firefox, Chrome, Opera

- Word vagy Excel (kapom ebben az anyagot!)

- Levelező, Skype, MSN


Ez így alaphangon is C2D proci, hardveres virtualizációval, 4 giga RAM és gyors vinyó. Ja és laptop-ot ne vegyél a kijelző miatt én 24"-on alig férek el így; és a notik vinyója lassabb, ami szűk keresztmetszet lehet.

2011. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mac 008-al értek egyet:) És szerintem ő is megmondja, hogy kell a 4 gb ram:)
2011. júl. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!