Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan fejlesszem magam a...

Hogyan fejlesszem magam a programozás területén?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok egy szoftverfejlesztő szakgimiben, de én többet szeretnék. A programozás nagyon tetszik, de nehezen tudom magam rá venni főleg azért, mert nem találok normális leírásokat/videókat. Ha tudtok ilyeneket kérlek küldjétek el. Főleg C# érdekel, és a játékfejlesztés.

2018. okt. 17. 21:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Nyilván ezt nem fogom megtenni. De egyébként nem értem miért ragaszkodsz pont ahhoz a régi könyvhöz."

Látod épp ez az.

Nem vagy hajlandó rámutatni a könyvben azokra a dolgokra, amelyek a programnyelv alapjainak megtanulásában kb. 13 éve megváltoztak (biztos máshogyan kell deklarálni egy változót, vagy példányosítani egy osztályt, esetleg mással kell valamit kiírni a konzolra, netalántán a kivételkezelés try-catch-throw-finally kvartettje bomlott fel? ;) ), nem vagy hajlandó egy újabb, modernebb, kezdőknek szóló (tan)könyvet mutatni, amivel összehasonlíthatnánk és láthatnánk, hogy ez: "jé, jobb, modernebb oktatási elveket vall, a példái naprakészebbek, a feladatai a modern kor követelményeit tükrözik".

2018. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Na jól van. Belenéztem az általad úgy istenitett könyvbe.


- A minta kódok tele vannak gány elnevezési konvenciókkal. Látszik, hogy a szerző nem sokat dolgozott az iparban. A könyv stílusa komolytalan, nem professzionális.

- a könyv kb a c# első fő verziójáról szól, legalábbis egyetlen v2-es újítást sem találtam még említés szintjén sem. (ez nem meglepő, hiszen a v2-es specifikáció 2005 szeptember, ahogy a könyv az évi kiadás. Az első verzió pedig hírhedten vacak volt és a későbbiek rengeteg alapvető feature-t hoztak be: generikus tárolók, nullable, iteratorok stb. Nem beszélve a még következő verziókról.


Szóval ne haragudj, de az a könyv ma már bőven nem aktualis.


Továbbra sem m értem, miért ragaszkodsz az elavult dolgokhoz. Azért mert kezdő jó lesz az neki? Meg sem érdemli hogy aktuális dolgokat olvasson, vagy mi? Vagy csak nem tutod elismerni, ha tévedsz?


De tudod mit? Te tanulj csak a 13 éves könyvedből, amibe már bele olvasva is a képzeletbeli falat kapartam, mert olyan jó.

2018. okt. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

WoW, nos mostanában elég sokat olvasgattam illetve, rengeteg videót néztem meg, és elkezdtem Unityzni is, szóval köszi mindenkinek :D


Annak az idiótának aki meg ide jár másokat oltogatni:


"Az én véleményem az, hogy itt inkább a nem létező tudásával szeretne kérkedni, vagy annyira komoly önértékelési zavarai vannak, hogy az már pszichológusért kiált."


Nincs semmiféle önértékelési zavarom, és jelenleg még tudásom sem a C# terén. De azért örülök, hogy a jó kis szoci magyar mentalitásodat meg mutattad, és ezzel együtt leírtad magad. Édes vagy. :)

2018. okt. 21. 00:20
 24/27 anonim ***** válasza:

Azért próbáld magad rávenni, mielőtt másokat leírnál, hogy a "rávenni" igét egybe írod, meg úgy általában a többi igét is, ha az igekötő a szó (ige) előtt áll.


Ha ez már megy, akkor hidd el, könnyebb lesz sok minden más. Ha netán neked nem is, azoknak, akik soraidat olvassák, mindenképpen.

2018. okt. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"az általad úgy istenitett könyvbe."

Egy szóval sem istenítettem. Ne adj a számba olyan dolgokat, amit nem mondtam.


"- A minta kódok tele vannak gány elnevezési konvenciókkal. Látszik, hogy a szerző nem sokat dolgozott az iparban. "

A könyvet kezdőknek (nem az iparban dolgozóknak!) írták, a szerző pedagógus, a nyelv pedig megengedi az ékezetes változónevek használatát. A "kódolási konvenciók" meg úgy is a vállalattól függőek.


Egyébként más tankönyvben - nem csak a magyar nyelvűekben (példának okáért itt a kis hazánkban is elterjedt "Tanuljunk meg programozni Python nyelven" című könyv eredeti francia nyelvű, Python3-as változata: [link] ) - elterjedt a honosított változónevek használata (oktatási szempontból a tanuló komfortérzetét javítja, így jobban motiválva van).


"és a későbbiek rengeteg alapvető feature-t hoztak be: generikus tárolók, nullable, iteratorok stb."

Egy "iparban dolgozónak" persze ezek alapvető dolgok, de egy kezdő 16 évesnek nem.

2018. okt. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"A könyvet kezdőknek (nem az iparban dolgozóknak!) írták, a szerző pedagógus, a nyelv pedig megengedi az ékezetes változónevek használatát."


Mint rámutattál korábban a könyv pont hogy egyetemi oktatásban használt (valamikor), ami épp az ipara készítene fel.


Másrészt attól hogy egy nyelv enged valamit még nem biztos, híg ajánlott is használni. A legtöbb nyelvnek megvannak az alapvető kódolási konvenciói, amiket illik tartani az oktatásban is.


Illetve az sem tesz jobbá egy könyvet, hogy vannak más rossz népszerű könyvek is.

2018. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Mint rámutattál korábban a könyv pont hogy egyetemi oktatásban használt"

Nem mutattam rá.

Attól hogy egyetemi oktató írta és tette közzé, nem kifejezetten egyetemi jegyzet - erre utal a könyv bevezetője is:

"Remélem, hogy ez a könyv széles olvasó tábornak fog hasznos információkat nyújtani. A programozással most ismerkedőknek egy új világ új eszközét mutatja meg, míg a programozásban jártas Olvasók talán ennek a könyvnek a segítségével megérzik azt, hogy ez az a nyelv, amit kerestek."


"A legtöbb nyelvnek megvannak az alapvető kódolási konvenciói, amiket illik tartani az oktatásban is."

A kódolási konvenciók az iparban való csoportmunkát segítik elő. Az angol nyelvű változónevek például a multinacionális csoportban való együttműködést.

Egy anyanyelvi osztályban ennek kevesebb a jelentősége.


"Illetve az sem tesz jobbá egy könyvet, hogy vannak más rossz népszerű könyvek is."

Oktatási szempontból nem rossz könyv.

Azt kéne felfognod, hogy a kezdők oktatásának más a szerepe, mint a szakoktatásnak. Illetve vedd már észre, hogy nem csak körülötted forog a világ, hanem vannak mások, más talentumokkal is.

2018. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!