Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan fejlesszem magam a...

Hogyan fejlesszem magam a programozás területén?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok egy szoftverfejlesztő szakgimiben, de én többet szeretnék. A programozás nagyon tetszik, de nehezen tudom magam rá venni főleg azért, mert nem találok normális leírásokat/videókat. Ha tudtok ilyeneket kérlek küldjétek el. Főleg C# érdekel, és a játékfejlesztés.

2018. okt. 17. 21:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%
Felülés, fekvőtámasz, stb.
2018. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

A ketto metszete peldaul a Unity jatekmotor, amihez rengeteg online tanfolyam is van, kiindulasnak kezdorol halado szintre megteszik.


[link] nem is draga, es minosegre random youtubeos videosorozat felett van azert.


Persze ilyenekbol elmeleti tudast nem szerzel,emiatt nehezen lehet rajuk epitkezni. Ezert nem is talalsz normalis videot.

2018. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

A legfőbb az, hogy gyakorolj.

Vannak feladatos oldalak mint például:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link] - ezek inkább matematikai jellegű problémák


de fejlesztheted magad a C# terén is:

* [link]

2018. okt. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Unity az c# nagyon jól működik van sok tutorial.

C#-ról esetleg jó ha elolvasol néhány dolgot, hogy tisztában legyél vele hogy épp mit csinálhatsz még benne.


Ajánlott olvasmány

C# könyv - Elte(pdf):


[link] [link]

2018. okt. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Bocs feltettem ide:

[link]

2018. okt. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

A #4-es link helyesen:

[link]

(Illés Zoltán - [link] - egyébként az ELTE-n oktató, hasonlóan a könyvet PDF formában közzétevő Iványi Antalhoz: [link] )

2018. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
#6 köszi a segítséget én birka vagyok a link beszúrásában itt a gyakorin. 🤗
2018. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

Régebben úgy volt, hogy aki programozni akart, az válaszott a rendelkezésre álló néhány silány könyv közül egyet-kettőt és azt oldalról oldalra átolvasva megpróbálta a gyakorlatba átültetni a szerzett ismereteket.


Ma van millió weboldal, tutorial, videó, szuper minőségű ebook vagy nyomtatott könyv amiből válogathat, emellett ott van minden nyelvhez egy és ezer tanulmányozható forráskód, léteznek online helperek, ennek ellenére a kérdező nem tud választani, pedig elmondása szerint nagyon akar tudni.


Az én véleményem az, hogy itt inkább a nem létező tudásával szeretne kérkedni, vagy annyira komoly önértékelési zavarai vannak, hogy az már pszichológusért kiált.

2018. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"Ma van millió weboldal, tutorial, videó,..."

Igen ám, csak ezek minőségében eléggé nagy a szórás - nem csoda, hogy egy 10-es diák nem tud dönteni, hogy melyiket válassza.

2018. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
30%

Ez nem érv.

16 éves koromban már pénzért fejlesztettem programot, cég számára. Pedig akkor még nem volt internet, csak úgy, hogy az OMIKK-ban befizettél 500 Ft-ot egy órára és 500 Ft volt egy-egy floppy lemez, amire kimenthetted a dolgaidat (leírásokat, doksikat, stb.-t).


De láttam számítógépes rendezvényen olyan 11-12 éves kissrácot, akinek nem ért le a lába a székről, mégis grafikus effekteket kódolt, assembly-ben (demózott). Volt is nézősereg körülötte rendesen.


Aki 16 éves korában sem képes alkalmas anyagot találni magának INGYEN, az inkább szopogasson nyalókát és ne akarjon programozni tanulni.

2018. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!