Mit gondoltok erről?
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..
linken található témakörökkel kapcsolatban szeretném megérdeklődni miért érvelt így a válaszoló. Az említett technológiák jelenleg a trend talán, vagy miért? Ugyanakkor szeretném kérdezni mi az a Trident? Azzal kapcsolatban nem találtam semmit sajnos (bár egyelőre még nem ástam bele magam a többibe sem mélyen).
Azt kell tudni ugye, hogy a böngésző egy program, ami alapvetően két-három részből áll (a jelenlegi vizsgálat szempontjából), egy böngészőmotorból, ami alapvetően a html – illetve más formátumú – fájlok megjelenítéséért felelős. Ehhez kapcsolódik, ennek része a scriptmotor. Tehát kvázi ezek generálják le, amit a böngészőablak belsejében látsz. A böngészők másik része a kezelőfelület a könyvjelzőkkel, lapfülekkel, állapotsorral, kiegészítőkkel, felhő szinkronizálással, stb…
Régebben sok olyan böngésző volt, ami a megjelenítésben, kezelőfelületben valami extrát adott az Internet Explorerhez képest. (Pl. lapfüleket, ami akkor még nem volt, könyvjelzősávot, reklámblokkolót, stb…) Pl. ilyen volt a Maxthon, NetCaptor, GreenBrowser, stb… De ezek a böngészők mind az Internet Explorer motorját, a Tridentet használták. (A Maxthon pl. ma is él, csak már nem a Trident az alapértelmezett motor, de azt is tudja használni.)
A Firefox motorja a Gekko. Erre is épül, épült pár böngésző: K-Meleon, Galeon, stb…
A Chrome régebben a nyílt forrású WebKitet használta. (Amit az Apple indított útjára.) Arra is épül egy csomó böngésző: Safari, Chromium, az újabb Opera böngészők, Konqueror, Maxthon, Dolphin Browser, stb…
Ugye a Chrome esetén a Google különböző okok miatt úgy döntött, hogy saját kezébe veszi a Chrome motorjának fejlesztését, forkolta a WebKitet, és innen Blink néven fejleszti tovább. A Chromium alapú böngészők ezt használják ma (Chrome, Opera, Vivaldi, stb…)
Vannak még persze más böngészőmotorok, meg hosszú ezeknek a történelme, de felesleges lenne jobban belemenni, meg ott a Google, rá tudsz keresni. Pl.: [link]
De alapvető ismeretről van szó, tehát neked ennyire részletesen nem kell fejből tudnod. De nem árt, ha tudod, hogy melyik főbb böngésző milyen motort használ, melyik verzió mit támogat, mit nem, mit részben.
A NPAPI, PPAPI, ActiveX részbe sem mennék bele részletesen, ezeknek a különböző beépülőknél van jelentősége (Java appletek, Flash, ActiveX vezérlők, stb…)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
De hogy konkrétan a cég milyen jellegű tudást kér, azt milyen mélységben, az majd úgyis kiderül az állásinterjún. Az előző kérdésre adott válasz kicsivel túlmutat az „alapszintű ismereten”, de ki tudja melyik cég mit tekint alapszintűnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!