Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MIt gondoltok erről a könyvről...

MIt gondoltok erről a könyvről? (link) És úgy általában a pascal programnyelvről?

Figyelt kérdés

bocs ha kicsit hosszú a link,de nem engedte berakni rövidítetten:(


[link]


2011. dec. 13. 19:06
 1/9 A kérdező kommentje:
lerövidítette magától, akkor mindegy:D
2011. dec. 13. 19:08
 2/9 anonim ***** válasza:
A pascal az nem valami jó programozási nyelv. Én ennyit gondolok róla, de kezdésnek szerintem tökéletes.
2011. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem tanulnám. Egy gyengén típusos nyelv, ami (szerintem) nem túl nagy előny. Ráadásul a szintaxisában elég rendesen eltér a ma divatos nyelvektől (C, C++, Java..)
2011. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

21:12

"Én a helyedben nem tanulnám. Egy gyengén típusos nyelv, ami (szerintem) nem túl nagy előny."

A pascal-t inkább az erősen típusos nyelvekhez sorolják, típus biztosabb mint a c, megfelelő fordítási paraméterekkel és/vagy direktívákkal memória biztosabb.


"Ráadásul a szintaxisában elég rendesen eltér a ma divatos nyelvektől (C, C++, Java..)"

Nem olyan rettenetes a különbség, mondhatni részletkérdés. Ismerem az általad felsorolt divatos nyelveket meg a pascal-t is, ezek közé rakva a pascal-t szintaxis szempontjából igaz hogy kakukktojás, de ez részletkérdés.

Tanuló nyelvnek nagyon jó, de nem tartozik a szoftverfejlesztéshez ma használt nyelvek közé, a ritka esetektől eltekintve, bár ott is a továbbfejlesztett kibővített szintaxissal és egyéb nyelvi elemekkel meg 4GT-vel ami Delphi néven fut.

Amúgy meg mint programozási nyelv nem rosszabb mint a biztonságosabb, de a c nagy előnye hogy nagyon elterjedt, különböző platformokra a leggyakrabban használt prg. nyelvek közé tartozik.

2011. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg mint programozási nyelv nem rosszabb mint a biztonságosabb,"

Amúgy meg mint programozási nyelv nem rosszabb mint a c nyelv, biztonságosabb

2011. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Max a programozás logikáját megtanulni jó, amúgy tényleg felejtős. De a pascalt nagyon egyszerű megtanulni és ha az megy utána könnyebb a többit.
2011. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

Attól függ, mire akarod használni, otthoni buherálásra tökéletes, jól átlátható, szép, tiszta nyelv. A nagybetűsben már egy kissé fontosabb a hatékonyság, éles helyzetben már jobbak a C-származékok. A könyvet nem ismerem, de meglepődnék, ha nem találnál a neten elég anyagot az induláshoz, például a magyar oldal letölthető irodalma közt:


[link]


Azután meg én a Turbo Pascalt már kiváló, de muzeális darabnak gondolom, érdemes a klónjára, a Free Pascalra váltani.

Nagyon sok a hasonlóság, de az eltérések miatt érdemes inkább az FP dokumentációját olvasgatni.

2011. dec. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A nagybetűsben már egy kissé fontosabb a hatékonyság, éles helyzetben már jobbak a C-származékok."

Mégis a legnépszerűbb programozási nyelv a java, pedig a JVM emulált gépi kódot futtat, plusz lassító tényező a beépített gc automatikus memória menedzsment ...

A pascal compiler is hatékony natív kódot generál, vannak kód optimalizáló kapcsolói is (természetesen csak alacsony szinten optimalizál, mert MI probléma), nemigen lassabb a pascal mint a c. Ha meg nagyon kritikus a műveleti idő akkor ott van az assembly. Lehet pascal-ba is ágyazni assembly kódot. Assembly-be is lehet lassú kódot írni. Általában nagyon fontos a megtervezni/használni hatékony algoritmust, adatszerkezetet.

2011. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a könyv 2001 -es...
2012. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!