Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal vagy Python jobb...

Pascal vagy Python jobb kezdésnek?

Figyelt kérdés
13 éves vok és olvastam sok helyen h ezt a két nyelvet ajánlják kezdőknek. Mindkettőnek van előnye meg hátránya is de ti szerintetek melyikkel kéne kezdeni?
2016. márc. 25. 08:46
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

#10:


1, A szakszavakat felesleges lefordítani, a dictionary az dictionary és kész, felesleges szótárnak fordítani, meg akkor mond már meg nekem, hogy fordítanád magyarra azt hogy list comprehension? :D

2, Ha kipróbálja a kódot, akkor igen gyorsan rájön, hogy jól értette-e. :) Ezerszer hatékonyabb ez a nyelvtanulás, mint a szómagolás.

2016. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
scriba lehet megértek egy pár mondatot de az alapot szerintem mindenképp magyarul kéne lefektetni
2016. márc. 25. 10:41
 13/38 anonim ***** válasza:
Jól van, ezt Te tudod, de az angoltanulást nem lehet megspórolni. És nem csak a programozáshoz.
2016. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
66%

Pascal: Kifejezetten oktatónyelv, viszont elég régi, és nem egy garantált befektetés a későbbiekben. Alapok elsajátítására tökéletesen alkalmas.


Python: Rendkívül egyszerűen kezelhető nyelv (talán már túl egyszerű is), és jelenleg piacképes, keresett tudás. Szintaktikailag közelebb áll a C-like nyelvekhez, mint a Pascal, ami nem hátrány, ha komolyan gondolod a dolgot, idővel a C++ (C), C#, Java hármasból legalább egyhez nem árt, ha jobban konyítasz.


Php: No. Just.. no. Agyfaszt fogsz kapni, ha ezzel kezdesz. Kezdőnyelvnek semmiképp. A php egy szerveroldali scriptnyelv lényegében, önmagában nem sok érdekeset fogsz vele alkotni, emellé kell releváns HTML, Javascript tudás, hogy alkoss is valamit. Ráadásul elég katyvasz. El fogja csak venni a kedved.


C#: Ezt akkor javaslom, ha nem félsz a mélyvíztől. Az egyik legkeresettebb, legszéleskörűbben használt nyelv, rendkívül sokoldalúan használható, és olyan keretrendszer húzódik mögötte, ami minden létező vágyadat ki tudja elégíteni. Viszont! Csak Windowsra lehet vele értelmesen fejleszteni (többieket megkérem, hogy mellőzzük most a Mono-t, és társait), valamint a Pythonnál némiképp szigorúbb, kevésbé seggedalátolós nyelv, ráadásul tisztán objektumorientált nyelv, tehát ha ezt ahsználod, gyorsan bele kell tanulnod az osztályok, és öröklődés működésébe. Mint modntam, mélyvíz, de ha nem tántorodsz el tőle, sokat tanulhatsz belőle.

2016. márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Köszi

És a Javaról mi a véleményetek?

2016. márc. 25. 11:14
 16/38 anonim ***** válasza:
A C#-hoz hasonlóan népszerű, felkapott, relatíve könnyen tanulható, és könnyű vele elhelyezkedni. Viszont nincs akkora tudása, mint egy C# vagy C++ nyelvnek, mondjuk úgy "butább" valamivel.
2016. márc. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
48%

A java egy butított C, de nagyon nagy előnye a multiplatform, így eléggé felkapott nyelv, egyszerű...

Igazából sok dologra alkalmas, de lehet egy idő után itt-ott beleütközöl a falakba...hogy ezt nem lehet, azt nem lehet...de ha nem nagyon akarsz nagyon speciális dolgokat megoldani akkor jó...

kezdő szinthez nem tudom mennyire jó, én akkor tanultam amikor már tudtam programozni...


Ha java-t vagy C#-ot kezdesz tanulni akkor először fontos az Objektum Orientált Programozás megismerése...

Mi az objektum, mik a tulajdonságok...persze ezt egyszerre is tanulgatod a programozással, mert akkor jobban megérted a működését, csak a logikája nem biztos, hogy egyértelmű lesz...majd gyakorlatban használva fogod igazán megtapasztalni az OOP előnyeit :)


23F

2016. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%

Átolvasgatva itt a válaszokat, az jutott eszembe, hogy itt vak vezet világtalant.


A kérdező jobban teszi, ha beiratkozik valami tanfolyamra, mert saját magától sem pythonban, sem pascalban nem fog megtanulni programozni. Azt még hozzá tenném, hogy a python önmagában nem piacképes, nem kell az a kutyának se, pláne nem egy olyan személy esetében, aki otthon tanult meg valamennyit a programfejlesztésről és még totál zöld. Zöld = 2-2.5 éves programfejlesztői gyakorlat. Kinek kellene ilyen ember és mire?


Ezzel csak azt akarom kihangsúlyozni, hogy a majdani python tudására ne alapozzon a kérdező ha ebből kivánna megélni, mert ha így tesz, éhen fog halni.

2016. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Hát, ha a pascsal, és a python között kéne választani, hogy melyikkel nem hal éhen jobban, akkor a Pythonnal jár jobban. Az meg, hogy valaki "totál zöld", és ezért nem kell senkinek egy orbitális baromság. Vagy akkor az a rengeteg munkáltató, aki Junior pozíciókat hirdet pontosan erre a szakmai tudásszintre, mind idióta?
2016. márc. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
24%

A te szavad itt nem számít, mert te már bebizonyítottad, hogy nem értesz a dolgokhoz, fejlesztő nem vagy és soha nem is voltál.

A junior azt jelenti, hogy a szakmában kezdő, nem pedig azt, hogy elvárás felé, hogy buta legyen mint a föld.

A kezdőtől is elvárják a tudást, csak számára nem osztanak ki olyan kemény feladatokat. A junior kategóriának SEM felel meg az aki otthon tanulgatta a programozás alapjait, meglehetősen kétes sikerrel.


A kérdező célját nem ismerem. Ha hobbi programozó szeretne lenni, akkor szinte mindegy, mielyikkel kezd, bár arra jó az esély, hogy a pythonba elég hamar beleunjon.


Megnéztem, python fejlesztőt jelenleg hazánkban egyetlen egyet sem keresnek. Olyanokat keresnek, akik diplomával bírnak és egyéb programnyelv, szakterület, vagy technológia ismerete mellett pythonban IS képesek feljeszteni.


C++ Szoftverfejlesztő (Szeged)

ismeretek C#/Python/Design Patterns/STL/LUA ismerete TTS/hangfelismerő technológia területén.

----

Java fejlesztő

Előny - Perl, Python, Awk, Bash - SQL, Egyéb

----

Junior Szoftvertesztelő

jelentés készítése Python ismeret, 1-2 év fejlesztői tapasztalat Script nyelvek ismerete (shell/bash, stb)

----

Programozás Java / Python / PHP nyelveken Saját keretrendszer fejlesztésében való részvétel.

----

Funkció Szoftverfejlesztő Mérnök

Perl, Python, C++, XML, Andoid ismeretek, gyakorlat Megbízható fizikai háttértudás,

----

Tesztmérnök (Járműipari Fejlesztés)

(Matlab, C, Python, Visual Basic) CAN topológia ismerete Autóipari fejlesztésben szerzett jártasság.

----

Tool Fejlesztő

(Perl vagy Python) * Adatbázis kezelési ismeret (SQL) * Visual Basic ismerete * Angol nyelvtudás

2016. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!