Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal vagy Python jobb...

Pascal vagy Python jobb kezdésnek?

Figyelt kérdés
13 éves vok és olvastam sok helyen h ezt a két nyelvet ajánlják kezdőknek. Mindkettőnek van előnye meg hátránya is de ti szerintetek melyikkel kéne kezdeni?
2016. márc. 25. 08:46
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
python
2016. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Pelenkásfiú ***** válasza:

Pascallal is megtanulhatod a programozás logikáját, de nem hiszem, hogy később bármire is használnád.


Egyébként attól is függ, hogy mi a célod hosszabb távon. Milyen programokat szeretnél írni?

Ha ezt leírod, lehet, hogy kapsz jobb ötletet a két említettnél. :)

2016. márc. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Python. Az piackepes.

Ajanlok par oldalt:


[link]

[link]

2016. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Hát még úgy konkrét ötletem nincs.

Lehet azért mert nem is tudom mik közül lehet választani :D

Van web, asztali programok, telefon meg gépek (pl mosógép, robotkar), megmég? :D


Most így talán a játékfejlesztés érdekel, mert az látványos is és összetett is. (de itt sztem kell valamilyen grafikai program is, én meg nagyon szrul rajzolok :D).

De kezdetben egy szövegszerkesztő is megteszi :D

2016. márc. 25. 09:40
 5/38 A kérdező kommentje:
3-as, angolból hármas vagyok szval nem igazán értem az ilyen szövegeket. Tudom elengedhetetlen az angol tudás de még nem negy
2016. márc. 25. 09:43
 6/38 A kérdező kommentje:
*megy
2016. márc. 25. 09:44
 7/38 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ha a webfejlesztés érdekel, a PHP-t ajánlom elsőre, mert elég egyszerű.

Ha "asztali programok", akkor mondjuk C#.


Mindkettőhöz találsz nagyon sok oktató anyagot magyar nyelven is.

De ahogy mondtad, az angol az fontos lesz a későbbiekben, ha komolyan ilyesmivel akarsz foglalkozni.

2016. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Játékfejlesztéshez Unity-t ajánlom, ott C# van, az sem bonyolult, csak ahhoz jobb ismerni az alapokat, de lehetséges azzal is kezdeni...


Pascal - Python közül pythont ajánlom...


Az angollal barátkozz meg, mert rengeteg tudás CSAK angolul érhető el!


23F

2016. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezek az oldalak pont jók arra, hogy fejleszd az angol tudásodat. Sokkal könnyebb úgy tanulni egy idegen nyelvet, ha olyan szövegekkel találkozol, amik érdekelnek és nem csak a tankönyvek unalmas szituációival.

Szóval ez nem kifogás. Akármivel akarsz majd KOMOLYAN foglalkozni az életben az angol elengedhetetlen, a programozáshoz pedig főleg.

2016. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

#9:

csak a szakszavakat nem biztos, hogy google fordítóból kellene megtanulnia :D

vagy az sem jó, ha nem érti a szöveg felét...először az angolt kell kicsit fejlesztenie, mert nagy katyvaszt okozhat, ha így tanul...


23F

2016. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!