Mennyi idő alatt lehet megtanulni egy programnyelvet?
Amitől függ:
- Egyéni képesség (reál v. humán beállítottságú vagy)
- Tapasztalat (első nyelv v. sokadik?)
- Milyen szinten akarod elsajátítani?
- Nyelv egyszerűsége / bonyolultsága
- Tutoriálok, leírások mennyisége, minősége
Köszi:)
Reál beállítottságú vagyok és ez lenne az első nyelv. Melyiket ajánlod, mint kezdőnek?
Python, java c sharp, cpp, felejtős.
Pascallal vagy C-vel kezdj.
Ajánlott a delphi, mint keretrendszer. Ezzel gyorsan, látványos eredményeket érhetsz el. Amit az első hsz ajánlott, az jöhet akkor, ha már tudod ki kivel van.
# 5/5 Időpont ma 22:37
"Ajánlott a delphi, mint keretrendszer."
Remélem a C-nek ajánlottad. :-D Delphi, mint keretrendszer. Atya ég...
Kérdező, maradj csak nyugodtan a Pythonnál.
Ne hallgass arra aki a pythont javasolja. Azzal ha abszolút kezdő vagy (feltételezem, hogy igen, másképp nem kérdeznél itt) nem lesz sikerélményed, kivált nem, ha otthon, egyedül állsz neki a tanulásnak.
És hát igen, a delphi egy keretrendszer, egy programozási környezet, amelynek a nyelve az object pascal.
# 7/7 Időpont ma 13:23
Aha. Volt. 20 évvel ezelőtt. :-) Csak réges rég különálló programnyelvek illik tekinteni. Lévén az Object Pascal csak az alapja.
És Pythonnal miért ne lenne sikerélménye? Csak mert nem színes-szagos GUI-s fos? :-)
Sokan felteszik ezt a kérdést, de az az igazság, hogy aki annyira kocka mentalitású, az nem kérdez, hanem beleveti magát, megkeresi maga a lehetőségeket. Jó, ilyen azért kevés van, a legtöbben inkább más okból szeretnének megtanulni programokat fejleszteni.
Ők is zömében otthon, segédlet, ellenőrzött környezet, tanár nélkül. Nekik én soha nem ajánlanák interpreteres nyelvet, mert már nem azt a kort éljük, hogy egy grafikus felület után a parancssortól beájuljon bárki is (mert hát, nyilván és kikerülhetetlenül ezzel kezdődik a történet). Ez azonban kevéssé valószínű, hogy megadja az AHA élmányt, kevéssé hihető, hogy a kezdő meglátja a lehetőségeket, a dolog szépségét. Amellett, bár a python egy könnyen tanulható nyelv, de csak azoknak, akik már tisztában vannak a dolgok mibenlétével.
Vannak tanfolyamok, amelyek kezdőknek szólnak és a python nyelvet preferálják, azt oktatják, de ott egyrészt fizetsz, így nem hagyod abba olyan hamar, tehát esélyesebb, hogy eljutsz a kritikus pontig, ahonnan már "nincs visszaút", önerőből érdekelni fog a téma, megszereted, de ha egyedül állsz bele, akkor az eredendően halott próbálkozás.
Még olyan nyelvek esetében is áll ez, amelyek a pythonnál többet nyújtanak egy kezdő számára. A szobám falát kitapétázhatnám azok fotóival, akiknek indíttatásuk volt programfejlesztésre és mégsem lett az elhatározásukból semmi. A legtöbben nem csak a lehetőségek feltérképezéséig nem jutottak el, de még egy 50 soros, hello world-nél alig több 'akármit' sem voltak képesek létrehozni. Mert idő előtt kiszálltak.
#8:
Hát igen. Önálló programnyelvnek is lehet tekinteni, akár...
A delphi egy RDP, "magyarul" Rapid application Development Platform. Ez azt jelenti, hogy integrálva van az editor, a fordító, a debugger, a GUI designer és egy már kész komponens szett egyetlen csomagba, sőt még grafikus editor is található benne.
Ne tévedjünk el, én sem GUI-val kezdtem, de ha ma választania kell valakinek, akkor a GUI-t ajánlanám neki, nem a CLI-t. Okkal, joggal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!