Megéri megtanulnom a C-t vagy C++-t vagy használjak valami mást?
#8,9 ti oop-vel kezdtétek? Tényleg kivancsi vagyok, nem csak okoskodni akarok. Én csak a másik oldalt ismerem, azért azt merem ajánlani.
Mi iskolában C-ben és Pascal-ban kezdtünk. Aztán mutattak C#-ot és Java-t. De szerintem az OOP-senki se értette meg. Később már a felsőoktatásban C++-ban kértek megoldani egy feladatot és észrevettem hogy C kódot írok.. de akkor miért C++? Na akkor értettem meg az OOP-t. Az iskolában csak azt hittem, de nem fogtam fel igazán.
Nem tudom mi van akkor ha valaki csak ezt tanulja, de szerintem alapozónak a C jó volt, a Pascal könnyű is, de azt tényleg csak megértésre lehet használni, C hasznosabb tudás. Akinek a C elveszi a kedvét az nem is akar igazán programozó lenni:) azoknak Pythont ajánlanám, most nagy divat a phyton kód monkey képzés úgy is.
Mondjuk a kérdezőnél is eddig tartott a lendület, a válaszokra már nem reagál, biztos nagyon, nagyon komolyan gondolta.
#7
Egyet értek abban hogy egy matt kezdőnek nem a programozási paradigmák tanulásával kéne kezdenie.
Ezzel viszont nem, és ez nem egy túl intelligens megjegyzés:
> divat a phyton kód monkey képzés
Eltekintve hogy a nyelv neve Python és nem Phyton, a Python nyelv sokkal produktívabb, modernebb és magasabb szintű nyelv mint a C, ráadásul sok mindenre jó, amire a C nem. Nagyon kevés probléma van amihez szükséges a C nyelv, és azok a problémák nem a kezdőknek valóak, függetlenül attól, hogy egyébként a Python támogatja a C nyelvű modulok írását pontosan az ilyen problémák megoldására.
Igen, nem árt ha a programozó megtanulja hogy működik egy program a háttérben és azt nem lehet egy olyan nyelven megtanulni ami ezt eltakarja. Viszont egy kezdő számára nem is feltétlenül ez a prioritás, ugyan úgy, ahogy az OOP sem.
# 11/12 Időpont ma 10:20
Bár nem tőlem kérdezted, de mi Pythonnal kezdtünk, ami bár támogatja az objektumorientáltságot, de strukturált kódot is szépen meg lehet benne tanulni írni. Szimplán könnyebb, ha nem kell azzal foglalkoznod, hogy "mi-micsoda". C-ben már egy string beolvasása is komolyabb probléma, kezdve a dinamikus tömbökkel, whitespaceek beolvasásával vagy be nem olvasásával.
Jó nyelv a C, de kezdésnek nem az igazi vele. Persze, ha valaki C-ben kezd, és tudja a dolgokat, nagy előny, de nem feltétlenül kell a legmeredekebb ösvényen felmenni a hegyre - legalábbis első alkalommal. :-)
Én erre mindig azt szoktam mondani, hogy c++-t egyetlen okból lehet nem érdemes tanulni, mégpedig azért mert nehéz. Mire rendesen megtanulod, az alatt az idő alatt más nyelvekkel sokkal tovább eljutnál, és talán munkát is könnyebben találnál. Én azoknak javaslom a c++-t, akik tényleg szeretik a kihívásokat.
Az alapokat meg lehet tanulni c++-ban is, pl öröklődésig meg polimorfizmusig eljutni nem olyan nagy kaland, de amikor már template metaprogramozásról, vagy a placement new operátor felüldefiniálásáról lesz szó, és a modern c++ fogalmait is ismerni kéne (pl. smart pointer, concept, corutin, mutex, atomic), meg jó lenne a core guidelinest is végigolvasni, illetve valami gui vagy 3d libraryt vagy frameworköt (pl. fltk, qt, wxwidgets, tcl/tk, opengl, vulkan, satöbbi) akkor sok ember gondolja, hogy jobb lenne inkább javat, csharpot, esetleg javascriptet, php-t vagy pythont tanulni.
Lapozgass bele Jonathan Boccara blogjába, vagy nézegetsd Jason Turner videóit, esetleg a meeting c++-t lájkold be facebookon, aztán majd meglátod.
Szerintem a c++-t vagy zseniknek találták ki, vagy olyanoknak, akik szeretnek elbíbelődni olyan dolgokkal, amiket más nyelvek automatikusan meg vannak oldva.
Röviden: a c++ semmiképp sem elavult, csak nehéz. Nézz utána a legújabb szabványoknak, ha érdekel. A c++ szabványok (c++11,c++14, satöbbi) a nyelv különböző verziói.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!