Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri megtanulnom a C-t vagy...

Megéri megtanulnom a C-t vagy C++-t vagy használjak valami mást?

Figyelt kérdés
Csak mert szeretnék egy programozási nyelvet megtanulni.

2015. nov. 3. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

A C és a C++ nem kezdőknek való.


Nem fogod megérteni a nyelv kifinomult árnyalatait úgy, hogy nincsenek alapvető algoritmizálási képességeid.


Én a Java-t ajánlanám kezdésnek, az Eclipse már editor szinten segíti a szintaktikai hibák megoldását.


Ezek erősen típusos nyelvek. Gyengén típusosat csak akkor ajánlanék (pl python, vagy minden más scriptnyelv), ha már egyet elsajátítottál, és tudod mi az a típusos programozás.

2015. nov. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vannak akik C++ nyelvel kezdték és értik is a nyelvet, én is értem és azzal kezdtem.
2015. nov. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is C++-szal kezdtem és én is azt hittem hogy értettem. Így >15 után visszatekintve beismerem hogy mennyire is nem volt igazam. Jobb könnyű nyelvet jól használni, mint egy nehezet rosszul. Ha most kezdeném a programozást, biztosan nem C++-szal kezdenék.


Személy szerint én a Python programozási nyelvet szoktam ajánlani kezdőknek, de ez inkább egy átgondolt döntés mint egy szubjektív vélemény.


Természetesen ajánlom hogy később, második nyelvként ismerkedj meg a C szintaxissal mert az hasznos lesz a későbbiekben. A Python-t egyébként tapasztalt Python programozók ki szokták terjeszteni C/C++ nyelven írt modulokkal hogy gyorsítsanak a program futásán, így nagyon okos ötlet második nyelvként bővíteni velük a tudásod.

2015. nov. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Gyengén típusosat csak akkor ajánlanék (pl python, vagy minden más scriptnyelv), ha már egyet elsajátítottál, és tudod mi az a típusos programozás."


Inkább pont fordítva. Gyengén típusos nyelv segít az erősen típusos nyelv és a programozás alapjainak megértésében, míg egy erősen típusos nyelv egyáltalán nem segít érdemben a fordított irányban, lévén "csak" el kell hagyni a típusjelöléseket és ugyanott vagy...

2015. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mellesleg a Python erősen típusos nyelv. A szó amit keresel az a dinamikus típusosság.
2015. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A Jsva egyátalán nem könnyű nyelv. Memóriát nehezebben leakelsz, de nagyon sok mást szét tudsz barmolni. IDE szintű szintaxis javítás pedig minden nyelvhez van.


Elsőnek a programozás elméletét tanuld meg, Ehhez bármilyen objektum oriéntált nyelv jó, Java, C++, Scala, C#, stb. Ha az alapok jól mennek, ráérsz foglalkozni a nyelvi finomságokkal.


Ha C++-szal kezded, az eleje nehéz lesz, utána könnyebb. Ha Java, akkor az eleje könnyebb, és utána bonyolódik.


Több Java programozót keresnek, mint C++-t, de leginkább jó programozókra van igény, ez pedig nyelv független.

2015. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A programozás elmélet elsajátításához miért kellene objektum orientált nyelv?

Szerintem C-vel érdemes kezdeni, aztán valamelyik: C++, Java, C#, Python valamelyike. Fordítva szerintem kínszenvedés lenne a C.

DE miért akarod megtanulni, mit akarsz kezdeni később vele?

2015. nov. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont ma 18:46


C-vel elég nagy tökönlövés kezdeni, nehezebb kezdőnyelv mint a C++, és azzal sem feltétlenül ajánlatos. Nem kell OOP nyelv, de a C-ben elég sok nehézség van, elég hamar ahhoz, hogy az embernek az élettől is elmenjen a kedve.

2015. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7: Mert a kód strukturálásának egyik legfontosabb alapelve. A modern nyelvek nagy része legalább részben, ha nem is szigorúan objektum orientált. Ennek legalább elméleti ismerete nélkül még akkor se nevezheted magad programozónak, ha egyébként egész életedben PLC-kel vagy vektor adatbázisokkal foglalkozol.
2015. nov. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

0. Mondjuk olvasd el kezdetnek ezt: [link] . Ha még angolul se tudsz olvasni, akkor kezdheted azonnal azzal.


Az első tanács innen:

Get interested in programming, and do some because it is fun. Make sure that it keeps being enough fun so that you will be willing to put in ten years/10,000 hours.


Ezt vesd össze a te "megéri-e" kérdéseddel.


1. Programozás egy szakma. Van aki csak segédeszközként programozik, van aki csak ezt csinálja. Hosszú távon igazából mindegy melyikkel kezded. Amit élvezel.



2. Nem láttam még olyan embert - a nyilvánvaló zseniktől és valamilyen komoly alapképzést már elvégzettektől (matematikus, fizikus, gépészmérnök) eltekintve - akik a programozás szakma alapjait egy-két éven belül elérték volna. A "vezető fejlesztő" vagy "architekt" státuszt meg még 10 év gyakorlat alatt soha nem láttam. Vagyis láttam, de akkor viszont óriási volt a fluktuáció. Mindenhol vannak persze különleges emberek. Ismerek olyat is, aki a jogosítvány elméleti vizsgáját úgy tette le, hogy a csak a kresz jogszabályt olvasta el és soha előtte egyetlen tesztet se írt meg.


3. A második (sokadik) programozási nyelvet elsajátítani teljesen más, mint az első programozási nyelvet. Az első esetében főleg programozást tanulsz, a második esetében a meglévő programozási ismereteidet már csak ismétled és bővíted. A másodiknál már van egy viszonyítási alapod, hogy az első nyelvben hogy volt és ez itt miben más és miért.


4. Ha nem tudsz összerakni egy értelmes programot C++ ban, akkor pythonban se fogsz tudni. És fordítva. Az hogy mi számít "értelmesnek" az nem igazán programozási nyelv függő, az maga a programozás mint szakma. Ebbe beletartozik többek közt, hogy hogyan tudsz másokkal együttműködni egy szoftver elkészítésében, logikailag zárt a működés, mennyire érthető a kód, mennyire konzisztens a névkonvenció, mennyire idiomatikus és hatékony a megvalósítás, mennyire robosztus a futás stb, gondoltál-e a skálázhatóságra, a specifikáció kis változtatása kis változtatást jelent-e a kódban, stb...


5. A "megéri" attól függ, hogy mit akarsz maximalizálni.


Minél rövidebb idő alatt akarsz állást? Mert akkor keress rá arra, hogy "programozás állás" és tanuld a legtöbb találatot. Egy éven belül kapsz egy code-monkey állást, ahol gyárthatod a kódot éjjel-nappal. Implementálhatod nagyjából ugyanazt szakmányban egy dobozban. Szabad idődben, ha marad, pedig tanulhatsz tovább.


Van az a vicc, hogy Indiában kimégy a tengerpartra és belerúgsz a pálmafába. Ha leesik kókuszdió, ha fentmarad, akkor programozó. Velük lehet versenyezni.


Minél rövidebb idő alatt akarsz minél többet megtanulni? Az információ átadás leggyorsabb módja az emberi kontaktus és a próbálkozás. Iratkozz iskolába, és/vagy szerválj valahonnan mentorokat és tanulj tőlük. Bármit, amit ők tudnak, tanuld meg. Bármi amit ők elolvastak, olvasd el te is. Hidd el nem lesz elvesztegett idő, bármi is az. Minél többet írj és olvass kódot, és minél több ember véleményét hallgasd meg.

2015. nov. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!