Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme programozónak...

Van értelme programozónak tanulni?

Figyelt kérdés

Elég jó vagyok programozásból, és elég régóta az volt a célom, hogy később is ezzel foglalkozzak, úgy néz ki bejutottam az egyetemre is, viszont egy ideje borzasztónak látom a helyzetet. Két probléma aggaszt különösen:

1. Egyre könnyebb programokat írni, egyre többen csinálják, nem lehet, hogy a piac telítődni fog?

2. Minden elindult a weboldalak és mobilok irányába, engem viszont a weboldalak fejlesztése nem igazán érdekel, meg fognak maradni egyáltalán a számítógépre telepített programok egy olyan korban ahol szinte mindenre létezik majd weboldal, amit bárhonnan elérhetsz a böngésződből?


2014. jún. 10. 20:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Majdnem minden komolyabb webes vagy mobilos applikációnak van backend része...arra mindig kelleni fognak jó fejlesztők.
2014. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én WEB témában a PHP + MySQL párost gyakorlom.

Mobil/Tablet témában elsősorban Android érdekel.


Ezeken kívül: JAVA SE+EE, C, C++, ASP.NET

Adatbázis szinten: MySQL, Oracle

ismerem még.


De úgy is azt fogod gyakorolni magadtól ami érdekel. Abban leszel jobb mint az átlag. Én is valamiben jobb vagyok mint a többiek, és ez mindenkitől elmondható aki benne van a témában már egy ideje.


Ahogy az egyik ismerősöm szokta mondani: "A csúcson mindig van hely."

Sajnos olyan dolgokat is kell tanulni amiket eredetileg önszántadből nem tanulnál.

2014. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Na most harmadszor írom le, hogy nincs értelme, mert a híresztelésekkel szemben nem hiányzakma, hanem minden álláshirdetés feladóinak jelentős túljelentkezéssel kell megbírkózniuk.

Ahová nem találnak embert az azért van, mert olyan valakit keresnek, ami egyszerre több dologhoz is ért elég jól. Ilyen ma már nincs.

Az első pontra meg is van a válasz, de, telpítődött a programozók álláspiaca.

A másodikra csak annyit kérdeznék, hogy szerinted az internetböngészők mégis, hol futnak? Vagy a többi olyan program, aminek muszáj a helyi gépen futnia? Igen, meg fognak maradni a számítógépre telepített programok.

Azt javaslnám, hogy nézd meg mik a hiányszakmák és azok közül válassz egyet. Van közöttük nem egy olyan, amelyikkel sokkal jobban kereshetsz, mint programozóként.

2014. dec. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Természetesen jó programozókból hiány van, rengeteg cég küzd azzal, hogy jó szakembert találjon.
2014. dec. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Na most harmadszor írom le, hogy nincs értelme, mert a híresztelésekkel szemben nem hiányzakma, hanem minden álláshirdetés feladóinak jelentős túljelentkezéssel kell megbírkózniuk."

Egy butaságot akárhányszor leírhatsz, akkor is butaság marad.

2014. dec. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

> orvosi képalkotás


Én jelenleg egy ilyen profilú cégnél dolgozok, teljes munkaidőben. Kifejezetten szeretem ezt a szakágat, érdekes és rengeteg kihívást biztosít. Igaz mi nem alkotjuk, hanem földolgozzuk a képalkotógépek eredményeit, így inkább képfeldolgozás + adatbányászat a fő irány. Nem gondoltam volna az egyetemen, hogy a C++ után a latin lesz a következő nyelv amit megtanulok :D


Nálunk sincs túljelentkezés, sajnos a képfeldolgozás része miatt, erős C++ tudás kell, ami - ahogy észrevettem - eléggé hiánycikk a munkaerőpiacon. Sokan a C + OPP ismeretüket hazudják be a cv-jükön C++-nak. Ezért már az első interjún van bent egy fejlesztő aki 2-3 kérdéssel simán kideríti, hogy mennyire van képben az illető.


Én a C++ az egyetem mellett tanultam, sajnos ott nem oktatták, illetve az első munkahelyemen szereztem haladó szintű tapasztalatokat. Már az egyetemen megkaptam a webes scriptkiddie-ktől, hogy halott nyelv a C és a C++, meg hogy sehol nem keresik. Most 3 webes csoporttársam bérét keresem meg egymagam...

2014. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!