Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Paraméterben megadott object-r...

Paraméterben megadott object-ről, és referencia értékről, mit kell tudnia egy programozónak?

Figyelt kérdés

Mit jelentenek ezek? pl:



private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

{


}

consolos felületről most állok át formos felületre, és ha hozzáadok egy Onclick eseményt egy gombhoz, ugye akkor magától megírja ezt. Mit kell tudni itt arról a 2 dologról (object sender, EventArgs e) amit a paraméterhez beír magától?



2014. máj. 17. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az első paraméter a küldő objektum (mint a neve is mutatja), amelyik kiváltotta az eseményt. A második paraméter pedig az esemény tulajdonságait tartalmazza.


RTFM.

2014. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"a küldő objektum (mint a neve is mutatja), amelyik kiváltotta az eseményt"


mhh, hát ezt most nem igazán értem. a 2. az tiszta :)

2014. máj. 17. 17:44
 3/11 anonim ***** válasza:
A fenti példádban, azaz a gombra kattintás eseményben a sender a gomb lesz, amire kattintottak.
2014. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát gyerekek, még mindig nem értem :D
2014. máj. 17. 17:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor ideje kinyitni egy C#, vagy egy OOP könyvet. :)
2014. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Magára a gombra mutató referencia lesz, amire épp kattintottak, ahogy már írták.


Ezt ennél egyszerűbben nem lehet megfogalmazni.

2014. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

tényleg nem tudom, mit nem értesz, de tessék egy példa:


private void button_Click(object sender, EventArgs e)

{

Button lbl = sender as Button;

if (lbl.Text == "")

{.....}

}


itt annyi történik, hogy kíváncsiak vagyunk, hogy mi a Text értéke az adott gombnak a gombnyomáskor. A gomb maga a paraméterben küldött sender objektum...

2014. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
eljutottam arra részhez OOP könyvben h object az ősosztálya mindennek csókolom. De ezt még senki nem írta, pedig azért ez elég nagy info az object ről...
2014. máj. 22. 22:19
 9/11 anonim ***** válasza:
bocsánat, tényleg nem írtuk. Nekem evidenciának tűnt, és ezért nem jutott eszembe kiemelni, de jogos, hogy a te szemszögedből ez nem volt ennyire evidens. :)
2014. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"De ezt még senki nem írta"


Viszont azt írtuk (írtam), hogy olvass OOP könyvet, és ott meg is kaptad az infót. :P

2014. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!