Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen profi programozónak lenni?

Milyen profi programozónak lenni?

Figyelt kérdés
aki beleszólhat akármilyen infós kérdésbe az excel-tõl a nemtudom micsodáig mindenbe? jó érzés?
2014. máj. 29. 23:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

'Da hell?

Emmost mi volt? Akarod írni, milyen dolog lehet leprogramozni az excelt? Fárasztó, mittomén. Az érzéseket nem lehet leírni, meg kell őket tapasztalni. Milyen érzés, amikor látod, hogy amivel fél órája szenvedsz, végül mégis működik? Na, az szuper érzés. Érdemes kipróbálni.

2014. máj. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Nem jó érzés, inkább csajozni kellett volna anno a gép nyüstölése helyett. :D
2014. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
én arra gondolok hogy mindenkit hülyének néznek akik nincsennek hasonló szinten ez jó érzés? mindent jobban tudni mint a másik?
2014. máj. 30. 00:07
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a Kerdezo gunyolodasbol irta ki a kerdest es az itteni valaszolokra ertette.
2014. máj. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi valoszinuleg ezzel a tudassal szulettunk, nem kellett tanulni az egvilagon semmit. Ilyen kivaltsagosak vagyunk, kb. mint Mozes, vagy inkabb Jezus Krisztus.


Lenin szavai lebegjenek elotted: tanulni, tanulni, tanulni.

2014. máj. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja. Szegény biztosan nem tudja elviselni, hogy ő nem az, de kit zavar? Cserébe legalább troll.

És igen, jó érzés tudni, hogy te egy hónap alatt sem tudnád megírni, amit én egy délután+este alatt.

2014. máj. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az Excel leprogramozasaval kapcsolatban pedig vedd fel a kapcsolatat Dr. Charles Simonyival (Simonyi Sandor), aki lenyegeben megalkotta a tablazatkezelo szoftvert.

Lehet beszamol a ket urutazasarol is. Sok sikert.

2014. máj. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, és a visszadobált errorjai alapján nagyrészt vb-ben írták a 2003-ast, az nem lehetett semmi, mert én már abba is belekeveredtem annak idején, amikor még vb.neteztem, hogy egy gomb megnyomása után mit tüntessek el és mit tegyek láthatóvá.....
2014. máj. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

> Milyen profi programozónak lenni?

> aki beleszólhat akármilyen infós kérdésbe az excel-tõl a nemtudom micsodáig mindenbe? jó érzés?


Igen, ez szuper érzés. :]


> én arra gondolok hogy mindenkit hülyének néznek akik nincsennek hasonló szinten ez jó érzés? mindent jobban tudni mint a másik?


Ezt nem tudom, ebben a halmazban nem vagyok benne. Én csak azt nézem hülyének, aki (A) nem képes 5 másodpercet guglizni, inkább órákig vár itt válaszra; vagy (B) úgy akar felhőkarcolót építeni, hogy az elején kiköti, hogy ő bizony a csavarhoz sem akar érteni. És ez nem jó érzés amúgy, inkább elszomorít, hogy ilyen gondolkodású emberek vannak.


Akiben viszont meg van az affinitás a tanulásra, megértésre, önállóságra és küzd, annak szívesen segítek, ha tudok.

2014. máj. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok "profi programozó" de igen, jó érzés, hogy majdnem minden területtel kapcsolatban (legalább egy minimális szinten) képben vagyok. Legyen az fotó, videó, hang vagy csak szimplán számítástechnikai probléma. És jó érzés, hogy tükröződik az elmúlt 15-16 év.


Egyébként tévedés azt hinni, hogy befásult bunkók vagyunk akiknek nincs élete. Külön élek a párommal és rendszeresen járunk programokra. Szóval nem kell minden sztereotípiát elhinni. Az pedig, hogy milyen az ember stílusa sok mindentől függ.


Alapjáraton nem vagyok senkivel sem bunkó, de aki magas lóról indít azzal én sem leszek kedvesebb. Például ha megkér valaki, hogy segítsünk neki a gép összeállításában akkor alapvető dolog, hogy nem olyan stílusba teszi mintha egy pizzát rendelne. Bármilyen hihetetlen még a "kockáknak" is van emberi méltóságuk és alapvető dolog hogyha kéréssel fordulok másik emberhez akkor az a minimum, hogy a tiszteletet megadom neki. Ez nem abban nyilvánul meg, hogy 600x meg kell köszönni és isteníteni a másikat ha segít, mert nem azért tesszük (legalábbis én tuti nem) hanem szimplán jó indulatból. (Hihetetlen mi?) Ezért cserébe minimális elvárás némi kedvesség a kérdés feltevőjétől. A segítség mértéke pedig változó. Azért azt ti sem gondoljátok komolyan, hogy 24/7-ben itt ül az ember és komplett több oldalas segédleteket készít mindenkinek, hogy lépésenként elmagyarázzon mindent. Ha valaki egyáltalán nem ért hozzá akkor is segítek, de nyilván ajánlok oldalakat, ahol utána nézhet legalább az alapoknak, hogy megértse az instrukciókat. Persze ez van akinek úgy jön le, hogy hülyének nézem ezért le akarom rázni...

2014. máj. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!