Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen profi programozónak lenni?

Milyen profi programozónak lenni?

Figyelt kérdés
aki beleszólhat akármilyen infós kérdésbe az excel-tõl a nemtudom micsodáig mindenbe? jó érzés?
2014. máj. 29. 23:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
ui: Egyébként aki normálisan áll hozzá és tényleg szeretné megérteni a dolgokat annak nagyon szívesen segítek mindenben amiben csak tudok. Amiben pedig nem tudok, abban is legalább megpróbálok és utánanézek a dolgoknak hátha eszembe jut valami...
2014. máj. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Tengor ***** válasza:
100%

Nem tudom és nem tudom.

Nem vagyok profi így nem tudom milyen érzés.

Ettől függetlenül vagyok annyira intelligens (v. van erre jobb szó?), hogy nem nézek le azért mást, mert nem tud valamit, aminek a tudását én célirányos tanulással évek alatt sajátítottam el. Persze cserébe elvárom, hogy az autószerelő ne flegmázzon velem, ha odaviszem a kocsimat, hogy cseréljen rajta olajat, vagy na röhögjön körbe a pék, mert nem magamnak sütöm a kenyeret.


Ugyanakkor azt igen is lenézem, aki annyira igénytelen, hogy egy mondatot nem tud leírni helyesen, érthetően. Ez nem egy speciális tudás, ezt mindenkinek megpróbálták átadni, csak van aki a saját butaságától vezérelve úgy döntött, hogy lehet élni enélkül is. Ha kivágom az ajtót a pékségben, nem köszönök és csak annyit mondok: "kenyeret!", akkor a péknek jogosan lesz velem hasonlóan flegma v. akár azt is mondhatja, hogy nem szolgál ki.

2014. máj. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó érzés, ha az ember ért valamihez, és igen, nagyon jó érzés, amikor szinte minden informatikai területhez hozzá tudsz szólni.

Viszont ettől miért kéne mást lenézni? Pont ez az intelligencia egyik ismérve, hogy nem nézel le mást azért, mert nem azon a területen jó, amiben te.

2014. máj. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó válaszok és hasonló véleményen vagyok.


Mindenkinek segítek akinek tudok, de amikor 50. alkalommal ugyan az a kérdés kerül fel, amit egyébként kb fél perc a Google segítségével megválaszolni, akkor megesik, hogy én is csak egy linket lökök be.

Ha a kérdés feltevő ilyen mértékű lustasággal áll a dolgokhoz, akkor ugyan én miért tegyek másképp?


Valamint szintén mint elhangzott sokan úgy jönnek, hogy "Én most akarok csinálni egy játékot, hogy kell, ha még soha nem programoztam?".

Hát első lépésként meg kell tanulni programozni...


Sokan azt látják, hogy vannak a programozók, akik leülnek, majd puff kész. De azt nem veszik figyelembe, hogy egy-egy könnyűnek tűnő alkalmazás mögött is hány év tapasztalat és rutin van.

Meg lehet tanulni, de nem 1-2 nap alatt.

2014. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Egész jó köszi.


Sajnos most nem tudok többet írni mert megjött a fizu és meg kell számolnom, holnap majd írok ha végeztem.

2014. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretem" azt a sztereotípiát, hogy aki "programozó" vagy "informatikus", az biztos ért minden ért minden alkalmazáshoz - meg hát egyetemen is biztos Excel-t/Word-öt kell használni egész nap.

Egyébként igen, jó érzés, és nem, nem nézem le az embereket - jó eséllyel mindenki tud olyat, amit én nem. GYK-ra térve, szívesen segítek (nem véletlenül járok fel), bár gyakran van olyan, hogy a kérdező:

-a kérdésének vastagbetűs részét Google-ba beírva azonnal választ kapna, ha megnyitná az első találatot

-ott van 5 kérdéssel alatta kb ugyanaz a kérdés (lásd még a naponta felmerülő "120-ból akarok gamer gépet")

-ha a kérdező nem azt a választ kapja, amit remélt, akkor átmegy tahóba (lásd még "Galaxy Ace-mre akarok telepíteni Windows XP-t/Phone-t, hogy lehet" szintű kérdések).

2014. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#16: ez a másik dolog.

Attól, mert valaki (adott esetben nagyon tehetséges) programozó, még nem jelenti azt, hogy mindent betéve tud, amihez számítógépet használnak.

Nyilván többségüknek nem okoz gondot excelben az adatbázisfüggvényeket hasznűlni, vagy Wordben/Publisherben egy dokumentumot rendesen megformázni, vagy egy Linuxot rendesen feltelepíteni.

Az viszont már egyáltalán nem biztos, hogy ugyanez a profi programozó probléma nélkül bekonfigol egy vállalati környezetben működő CISCO routert, vagy Blenderben megtervez egy csillivilli várkastélyt.

De ez is mutatja, hogy a kérdező mennyire nincs képben a programozó szakmáról.

2014. jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!