Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozónak mit kell tudnia...

Programozónak mit kell tudnia matekból?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy a programozóhoz nagyon jó matek kell. De! Nem tudom hogy matekból mi! Osztás?

2014. ápr. 29. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Például algoritmuselmélethez nem árt egy kis matek, meg még pár dologhoz biztosan kell.

Egyébként ha a domainben nincs, akkor nem nagyon kell.

2014. ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csacsi2 ***** válasza:
29%

Minden! Számrendszerek főleg és azok közötti váltás, fejben gyorsan. Szóval vágni kell rendesen...

Nem vagyok programozó, ők jobban tudják, én matekból gyengének bizonyulok hozzá!

2014. ápr. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Sokat segítettetek.
2014. ápr. 29. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Analízis, lineáris algebra és valszám, valamint számítástudomány. Ebben nézelődhetsz: [link]
2014. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. ápr. 30. 06:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Diszkrét matematika. Azon belül főleg:

- algebra

- gráfelmélet

- csoportelmélet

- kombinatorika

- formális nyelvtan

- gépek

- forráskódolás


Analízis: ez nem mindenkinek elengedhetetlen, de a legtöbb programozó karrierje során egyszer-kétszer azért találkozik vele. Aki pl. más természettudományos munkához használja a computer science tudását, annak viszont valószínűleg napi szinten lesz szüksége rá. (pl. fizikai szimulációk). Szintén elengedhetetlen, ha pl. játékok fejlesztésével foglalkozik valaki.


Mesterséges intelligencia: gondolom nem kell magyarázni.


Lineáris algebra: ez szinte minden más matematikai témakör tárgyalása során is felmerül (pl. diszkrét matematikánál a véges determinisztikus automaták, vagy pl. a forráskódolás témakörnél is többek között). Számítógéppel legjobban lineáris vagy kvadratikus adatszerkezeteket lehet kezelni, mivel ezekre könnyű optimális megoldást adni általában. (Persze, sok eset van, amikor egy hash algoritmus sokkal gyorsabb tud lenni - többek között ennek eldöntéséhez is matek kell). A lineáris algebrával nem árt tisztában lenni, hiszen nagyon sok dolgot lehet megtanulni ott a mátrixokkal kapcsolatban, amire egyébként nem gondolna az ember. (pl. mátrixalgebra, lineáris függetlenség kérdése, generátorrendszerek, bázis, rang fogalma, stb. alapfogalmakról van szó persze)

2014. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Értem!
2014. máj. 4. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!