Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most őszintén léteznek profi...

Most őszintén léteznek profi programozók akik maguktól tanultak meg mindent az internet segítségével?

Figyelt kérdés
Én egy sima VB nyelvet szeretnék elsajátítani de nemmegy mindig rákeresek mindenre de minden angolul van a videókból meg nem sokat tanulni ott mindig bemásolják a forráskódot. könyvtárban vannak könyvek de a Visual Basic beépített névterei(vagymi) metódusokról szó sincs... letöltöttem egy pdf könyvet angol de profin megtanítana próbáljam meg szótárral? mit csináljak? nem tudok egyedül megtanulni programozni...
2014. máj. 23. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az igazsag az hogy programozasban az angol elegge elengedhetetlen. Es profik, akik maguktol tanultak meg leteznek.
2014. máj. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek.

Bár a programozás esetében egy egyetem hasznos tud lenni, hogy rendszerezze a tudást és adjon egy alapismeretet.


De a tényleg jó programozók maguktól tanulnak, még a mai napig is.

(Egy képzéstől nem lesz senkiből jó programozó, ahhoz jóval több kell.)

2014. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nekem csak terveim vannak,hogy miket szeretnék programozni de mindig belekezdek és megakadok mert hibát jelez a visual studio...
2014. máj. 23. 19:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Angol nélkül nem fogsz tudni komolyan programozni.

Előbb tanuld meg az angolt, aztán ess neki annak a könyvnek, vagy bármi másnak.

Programozás közben, ha bárhol elakadsz, az első hogy ráguglizol a doksira (ami angol), vagy a problémára (amire 99%-ban angol válaszok lesznek).

2014. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tengor ***** válasza:
100%

Biztos létezik.

Nem vagyok profi, csak "sima" programozó. Én egy Pascal könyvvel kezdtem úgy 16 évesen, amit szó szerint rongyosra olvastam. Aztán egyetemen megtanították a C és a Java alapjait, aztán a SQL-t, PHP-t. Innentől a többi már kb rám ragadt. Pythont pl néhány tutoriálból kezdtem el, angolul, nem tanították sehol, ellenben nagyon jó leírások vannak hozzá.

2014. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden programozó magától tanulta meg a dolgokat - iskolában (ide értve a felsőoktatást is) csak alap dolgokat adnak le, azt is általában úgy, hogy a hallgatónak kell feldolgoznia (pl egyszerűbb szoftvert írnia adott nyelven).

Ahogy többen is írták már, ha komolyan gondolod a programozást, az angolt nem fogod megúszni. Minden (dokumentáció, könyvek, értelmes szakmai előadások) ezen a nyelven fordulnak elő, magyarul alig-alig találni erőforrást.

Alighanem ami VB-s könyvet találtál, az VB6-tal (vagy elődeivel) foglalkozott, de pedig VB.NET-tel próbálsz boldogulni - a kettő között pedig ég és föld a különbség. Ha ragaszkodsz a magyarhoz, akkor keress egy VB.NET-es könyvet, vagy térj át C#-ra (ez is .NET-es nyelv) - ez utóbbihoz elérhető ingyenesen is magyarul anyag.

2014. máj. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 iostream ***** válasza:
100%

"mindig belekezdek és megakadok mert hibát jelez a visual studio..."


Hát ebbe törődj bele, mert ez így is marad életed végéig. A fordítók elég sztoikus alkatok, nem lesznek dühösek a hibás kódtól, csak kijelzik a hibát és megpróbálják a többi részt is lefordítani. Persze ez gyakran nem sikerül, de nem esnek kétségbe, nem fognak rád haragudni.

Nagyon kevés ember ír az esetek többségében hibátlan, elsőre forduló kódot, ez nem is igazán erény, azért van a fordító, hogy fordítson.

2014. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 JulesM111 ***** válasza:
100%

Halihó!


Ebben a formában nem is fog menni egyedül.

Haladj lépésről lépésre valami egyszerű VB kezdőknek könyv alapján.

Ezzel elsajátítod az alapokat. Ha valami nem megy, nem érted, fórumozz, kérdezz. Lényeg, kis lépésekkel haladj.

Angol nyelv ismerete pedig ebben a világban elengedhetetlen.

2014. máj. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SimkoL ***** válasza:
100%
Amikor én tanultam programoz(gat)ni - '80-as évek - fölöttébb nem volt internet, ráadásul oroszt tanultam a középiskolában. Elszántság, kitartás nélkül nehezen fog menni. Az az igazság egy programozásról szóló könyvet szótárazgatni - ráadásul a 'szakszavak' benne sincsenek - elég nehéz. 'Profin' megtanulni pedig nem elég a könyv, hanem rengeteg gyakorlás kell. Egy úgymond profi sem ismer minden utasítást, függvényt lévén van belőlük egy komolyabb nyelvben jó pár.
2014. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az - és a tapasztalataim is egybevágnak ezzel -, hogy szinte minden jó programozó magától tanul meg, szinte mindent. Az internet pedig a tudás kiapadhatatlan tárháza. Akit lázba hoz az, ha kódolhat, annak a tanarak csak nyűgöt, akadályt jelentenek. Lassjtják az önfejlődésben.

A matek persze más. Az kell. Nagyon kell.


Az angol viszont valóban kikerülhetetlen. Nem arról van szó, hogy Shakespeare-t fordíts óangolból művészi szinten, sőt, még csak mekegned sem kell, de amit eléd tesznek (vagy ami doksit, speckót levadászol a netről) azt el kell tudnod olvasni és értelmezni sem árt. Tehát legalább a passzív angol, valami minimális nyelvtannal mindenképpen ajánlott.

2014. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!