Nem fogják a kezed és mutatják meg, hogy ezt vagy azt miként tudod megcsinálni, hanem megmutat különböző technikákat és megadja az elméleti alapot, ami alapján te magad meg tudod tanulni a többit.
2013. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/17 anonim válasza:
A "programozás" nem olyasmi mint a biciklizés, hogy tudsz vagy nem tudsz. Kel hozzá egy látásmód, egy közös nyelv, amit ha elsajétítasz akkor könnyen tudsz egy-egy konkrét környezetbe beletanulni, és abban "programozni". Az egyetem pedig a látásmódot tanítja meg, nem pedig a "programozást".
2013. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
3/17 anonim válasza:
Bárki. A kérdés inkább az, hogy ki az, aki képtelen megtanulni programozni az egyetem alatt. A válasz pedig: a lusták. Nem az egyetemEN kell megtanulni programozni, hanem otthon, amíg az egyetemre jársz.
2013. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 A kérdező kommentje:
Igen értem én csak eléggé kiábrádnultam így pedig nem voltak rossz tanulok vagyis nem rossz tanulok és még se tudnak semmit.
Remélem velem nem ez lesz!
2013. jún. 14. 15:22
5/17 anonim válasza:
Szerintem PHP-ban vagy Java-ban egyetem előtt mindenképpen érdemes legalább az alap, sorozathoz értéket rendelő programozási tételeket megtanulni, mert az mindenhol ugyan az, mármint az elmélet, aztán a szintaktika meg a típusosság már más kérdés illetve néhányat a sorozathoz sorozatot rendelő, összetett programozási tételekből megtanulni pl.: unió, metszet.
2013. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
6/17 anonim válasza:
szerintem bárki, és egyszerű: otthon leülsz, elkezded tanulni és amit az egyetemen mondanak azt zh után próbálod villámgyorsan elfelejteni mert az esetek többségében baromság, elavult, szponzorált (ugye kedves Debreceni Egyetem a .net-es webfejlesztésé az egyetlen jövő hozzállás) vagy éppen valós munkahelyen tarthatatlan (mint amikor belénk akarták verni, hogy mivel mi értelmiségiek vagyunk így ha valaki elmegy programtervezőnek akkor legyen szives egy sort se kódolni mert nem az a feladata).
2013. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 anonim válasza:
#4: sajnos akkor újfent ki kell ábrándítsalak: bárhova is mész egyetemre, bármilyen szakra, ha elkötelezett vagy a leendő szakmád iránt akkor gyorsan rá fogsz jönni, hogy amennyit az egyetemen beléd vernek az kb. az anyag fele. A másik felét neked kell önállóan összeollóznod. És ez nem csak a programozásra igaz.
2013. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
8/17 anonim válasza:
Félévente 300k+-ért azért elvárná az ember, hogy ne neki kelljen összeollóznia a dolgokat. Magyar oktatás FTW!
2013. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
9/17 anonim válasza:
#8: és mégis akkor mit vársz? Hogy majd befizeted a kis pénzedet és tölcsérrel belepaszírozzák a tudást a fejedbe? Nyilván annyit tanítanak amennyire idő van. El kell fogadni, hogy három év nem elég mindenre. Igen, sok felesleges dolog is van talán, de ami az egyik embernek felesleges, a másiknak jól jöhet még. Aki pedig qrvának áll, az ne csodálkozzon ha b@sszák. Magyarán: a programozó élete végéig fog tanulni úgyis, jobb ha már egytem alatt megszokja.
2013. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
10/17 anonim válasza:
Az utolsóval nem értek egyet. Az egyetem nem arra való hogy fogja a kezed és szájbarágósan megtanítson programozni, hanem ha elakadtál tudj kérdezni a tanártól, meg adjon egy fő irányvonalat. A többit neked kell feldolgozni.
Az pedig, hogy ez már pénzbe kerül az külön téma, de ha tényleg ezt várnád el, nem szereznél meg egyetemi tudást az egyetemen, olyan lassú lenne a haladás...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!