Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascalban szeretnék programozn...

Pascalban szeretnék programozni, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
ahhoz ha jól tudom le kell tölteni valami programot, próbáltam is, de nem sikerült... tud valaki segíteni?

2013. jún. 11. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:

program valami;


de inkább már delphizz akkor egyből. értelmesebb sokkal

2013. jún. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Mi nem sikerült? A Free Pascalt itt találod:

[link]


...de tényleg nem árt hamar áttérni grafikus felületre, akkor javaslom a Lazarust:

[link]


Ha eleve a Lazarust töltöd le, abban már benne van a Free Pascal fordító, nem kell külön letöltened. Ha a Free Pascalt a grafikus fejlesztőkörnyezet nélkül használod, lehet, hogy a saját szerkesztője helyett kényelmesebbnek találsz egy manapság megszokottabb külleműt, például a Geanyt:

[link]


Mindez -- szemben a Delphivel -- ingyen van, és linux-változata is van, amely nem túl bőséges tapasztalatom szerint ugyanolyan jól működik, tehát a Windowsban megírt programodat linuxban is le tudod fordítani, és viszont.


Még egy fontos: Telepítéskor az útvonal ne tartalmazzon ékezetes karaktereket, és lehetőleg szóközöket sem. A "C:\Rezsőke könyvtára\infó\paszkál\lazarus" típusú agybaj biztos út a kudarchoz.

2013. jún. 12. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előttem már elmondták, mi kell hozzá. Az internet tele van tutorialokkal. Vagy akár elmehetsz a könyvtárba, vannak hozzá könyvek is.

Bár mondjuk én hanyagolnám a Pascalt, de egy alapnak nem rossz.

2013. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!