Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programtervező matematikus...

Egy programtervező matematikus tényleg nem is foglalkozik programozással, csak "kapcsolattartó" a megrendelő és a programozó között?

Figyelt kérdés

Mert vhol ezt olvastam.


Én nagyon szeretek programozni, és ez az amivel később foglalkozni szeretnék, de a "programozó matematikus" szakot átnevezték programtervezőre, oké h a tananyag nem változott.


Szóval a kérdés adott: A programtervező mennyit foglalkozik programozással és sok más hülyeséget kell mellette csinálnia? Mikben más a kettő (programtervező/programozó)?


2013. máj. 8. 08:31
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hozzátenni h nyilván a programtervező megtervezi a rendszert, de engem a leprogramozás érdekel konkrétan. Olyan működhet hogy vki programtervező és programozó egyszerre?
2013. máj. 8. 08:34
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindig azt kell csinálni, amit a főnök mond. Ha olyan állásra jelentkezel, ahol nincs igazi programozás, akkor azt csinálod, ha kifejezetten programozónak jelentkezel, akkor azt.
2013. máj. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

A programtervező informatikus elnevezés téged ne tévesszen meg. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy te megtervezed, majd "egy igazi programozó" leprogramozza. Hiszen te vagy "az igazi programozó". Ergo proginfó végzettséggel elmehetsz programozónak. Az egyetemen nem hiába fektetnek bazi nagy hangsúlyt a programozásra.

Nem különítik el a programtervezeőt a programozótól.

2013. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvégzed a programtervező informatikus szakot, akkor onnantól kezdve kódolhatsz is, tervezhetsz is stb. Többféle állásban is elhelyezkedhetsz.
2013. máj. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 iostream ***** válasza:
40%

Jót mondanak a többiek, kivéve ez:


"Ha elvégzed a programtervező informatikus szakot, akkor onnantól kezdve kódolhatsz is, tervezhetsz is stb. Többféle állásban is elhelyezkedhetsz."


Attól, mert elvégzed a szakot, még nem fogsz tudni elhelyezkedni, sőt, nem is szükséges az elhelyezkedéshez. A tudás a lényeg, sok helyütt szeretik a papírt, de a legtöbb helyen nem elengedhetetlen, és tudás nélkül semmit sem ér.

2013. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, üdv
2013. máj. 8. 10:01
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

Volt egy ilyen srác egyszer jelentkezett hozzánk. Behívtuk, kiadtunk egy teszt feladatot, hogy csinálja meg, ott a gép. 1 óra mulva bementünk h na hogy áll a kód? Erre elénk tolt egy papírt folyamatábrákkal. Mondom jo jo de nem ez votl a feladat hanem h kodoljon. Jaaaa, azt ő nem tud, ő programTERVEZŐ. Remek, de sajnos nem erre kerestünk embert.


Szóval van aki szó szerint értelmezi, hogy ha neki ilyen papírja van akkor nem hajlandó mást csinálni. A való életben viszont az a jellemző, hogy amilyen munkára jelentkezel azt fogod csinálni, azaz ha programozónak jelentkezel akkor nem valószínű, hogy csak tervezés lesz a feladatod. Az pedig a másik, hogy az IT szektor hálistennek olyan, hogy a papír nagyon keveset számít a referencia és a valódi tudás sokkal többet nyom a latba, mint h 3-4-5-6 évig tudtál lábat lógatni, amíg mások már szakmailag fejlődtek olyan területeken ami a cégnek fontosabb mint amit az oktatási rendszer belever ma a diákokba.

2013. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 iostream ***** válasza:
94%
Azért a ló túloldalára se essünk át. Azt tapasztalom, hogy akik diploma nélkül dolgoznak azok nagyon sokmindenben hiányosak, ha sokat kódolnak is, az általában kevésbé átgondolt, sokkal gányolósabb. Nem vagyok egyedül ezzel a megfigyeléssel. Az egyetemtől nem lesz senki okos, de lehetőséget ad egy csomó minden megtanulására, ami nagyon hasznos a munka során. Nem konkrét technológiákra gondolok, azt mindenki tanulja meg otthon vagy a munkahelyén.
2013. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nálunk épp ellenkező a megfigyelés :)
2013. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
49%

@7


A fogalmazási stílusodból ítélve legfeljebb 20 éves lehetsz, nem hinném hogy IT tevékenységet folytató cégnél vagy vezető beosztásban (T/1 fogalmazás).

Ha valakit mérnöki munkára keresnek, akkor arra a munkakörre az annak megfelelő végzettségűeket alkalmazzák. Ha valaki olyan nagy tudású programozó, az szinte kivétel nélkül elvégezte az adott iskolát, mivel előbb-utóbb számára presztízs kérdéssé válik, hogy van-e diplomája vagy nincs.

Persze attól még senki sem lesz programozó, hogy elvégez egy erre irányuló képzést. Magasabb szintű tudás valóban akkor sajátítható el, ha valaki folyamatosan a szakmában dolgozik (ez minden egyéb tevékenységre igaz). Ehhez pedig szükséges a képzettség, mivel szakmai végzettséggel nem rendelkező kezdőket a legritkább esetben alkalmaznak szaktevékenység kivitelezésére. Referenciát pedig az tud felmutatni aki hivatalosan végzett valamilyen szaktevékenységet.

Az eredeti kérdésre a válasz:

Valóban nem különítik el egymástól a programozást és a programtervezést. Egy program megírásánál először azt kell kitalálni, hogy az adott feladatot hogyan lehet megoldani (ez történhet gondolatban, létrejöhet folyamatábrán...). Nagyobb programokat pedig többen hoznak létre, részfeladatokat ellátva.

2013. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!