Mérnök informatikus vs programtervező informatikus? Többi lent!
Sziasztok!
Nézegettem a kérdéseket,és nem láttam sehol ere a kérdésre a választ!
Kérdésem az lenne,hogy a programtervező vagy a mérnöki tud jobban programozni,és mennyivel mit tud jobban benne,mivel jobb stb....?!?!?!?!
Majdnem lenyeltem a kanalat a kávéscsészében ...
Ez most egy olyan jellegű kérdés, hogy az árokásó vagy a sírásó ás ki gyorsabban egy gödröt .. egyrészt emberfüggő,másrészt mindenki a maga "szakterületén" (illene hogy) jobb (legyen).
Eltérő a két munka is és az emberek is, elsőnek igaza van.
Sőt, attól ha el is végzed valamelyiket még nem is biztos, hogy tudsz egyáltalán programozni...
Alapvetően attól függ, hogy te mire specializálódsz. Szoftverfejlesztőt mindkettő ki tud képezni belőled, ha hardver közeli programozásra vágysz, akkor inkább a mérnök infó, ha matematikai, elméleti oldalról közelítenéd a programozást, akkor a programtervező.
De a BSc képzés jelentősen nem tér el, maximum intézményi sajátságokban.
Volt itt már pár egyetemes kérdés, ahol többek között én is kifejtettem pont ezt a különbséget.
Az előző hozzászóló dióhéjban leírta a dolgot, de ennyire nem lehet besarkítani.
A fő tárgyi különbség annyiban merül ki BSc-n, hogy a mérnök infósok fizikát is tanulnak, továbbá hardverközelibb az egész szemlélet, a proginf pedig absztrakt matematikával, programTERVEZÉSsel foglalkozik ( erre vannak pl a Programozás módszertan tárgyak ), és az egész tulajdonképpen egy absztrakt programozásra akar rávezetni, hogy NE kelljen félned attól, hogy nem ismersz egy nyelvet, azt akár referenciából is tudd használni effektíven.
Ugyan olyan jól tud programozni mind a kettő, de emberfüggő. Ismerek olyat, aki elvégezte a BSc-t, valamelyen csodával határos módon ( értsd: végig csalt mindenhol ), de mégsem képes egy egyszerű programot megírni magától.
Ha nem érdekel a fizika, viszont szeretnél programozással foglalkozni ( a magas szintű matematikát sehol sem kerülheted el ), akkor a programtervező szakot ajánlom, ha pedig érdekel, akkor pedig a mérnökit. De ahol az egyik szak gyengébb, ott a másik erősebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!