EGy programozónak mennyire kell a python prog. Nyelv?
Oké. Még 1-2 kérdés, de inkább kettő:
1.: Melyik könyvet ajánljátok a python - hoz ?
2.: Melyik program nyelvet érdemes valamennyire " tanulgatni " egy leendő programozónak? ( pl. Deplhi, Pascal, Java ... ? )
"Csak szólok, hogy C-ben is van struct."
Senki nem állította, hogy ne lenne. Az állítás az volt, hogy okosított típusok vannak, írhatsz hozzájuk konstruktort (hogy ne felejtsd el soha inicializálni), destruktort (erőforrásmenedzsment) és másoló konstruktort/értékadó operátort, hogy ne rontsd el a másolásukat, bár ez már igazán extra.
"De amúgy szerintem nem véletlenül kezdik mondjuk az SZTE proginfón a C nyelvvel és nem a C++-al (ami amúgy 3 félév)."
Persze, semmi sincs véletlenül. De jelenti-e ez azt, hogy a C valamiben jobb, mint a C++ (vagy fordítva)? Nem, ez csak annyit jelent, hogy az SZTE tantervének összetételekor valamilyen okból így határoztak. ELTE-n máshogy döntöttek. Jelent ez valamit? Ez azt jelenti, hogy az egyetemek ilyen döntései nem konzisztensek, tehát nem szabad rá alapozni ilyesmit.
iostream: Nem is erre céloztam, hogy az SZTE biztos a jobb nyelveket teszi a tanterv elejére. Hanem arra, hogy egy egyetemen professzorok a sok év során így alakították ki a tantervet. Az ő szavukra én egy picit jobban hagyatkozok, mint egy noname fórumozóra, aki mindenhol fényezi magát és okoskodik (remélem magadra ismersz).
És hogy a kérdéshez is kapcsolódjon a válasz: a fenti indok alapján nem tartod furcsának, hogy az egyetemen a programozás alapjai tantárgynál nem a python-t részesítik előnybe? Pedig szeptemberben ugyan úgy a Hello World-el kezdik.
Sziasztok!
Előre bocsátanám, hogy én nem gondolom tudni, milyen programozóra van szükség a piacon. Mindössze azt tudom, hogy milyen programozóra van szükségem nekem.
Egy nem informatikai vállalatnál dolgozom mint szervező. Én írom a követelményspecifikációt, specifikációkat a programozóknak, aztán én szervezem meg a tesztelést.
Igazából semmi szavam nincs abban, kit is vesznek fel programozónak, abban viszont van, kit is rúgnak ki.
A következőkben tudom összefoglalni a legfontosabb problémákat:
- Analfabétizmus
- Algoritmikus ismerethiány
- Az alaprendszerek ismeretének hiánya
Analfabétizmus:
Az az alapszintű elvárás, hogy a specifikációt a programozó megértse és aszerint dolgozzon. Vagy ha nem érti kérdezzen vissza. Ez egyszerűen hanzik, de mindig van néhány ember, aki inkább saját állomvilágot épít fel, és fejlesztés közben eltávolodik a feladattól.
Algoritmikus ismerethiány:
Ne kelljen már nekem részletesen leírnom, hogyan kell megvalósítani ismert struktúrájú a legnagyob elem kikeresését, a rendezést, a számlálás, vagy egy bináris fa bejárását. Vagy mondjuk azt, hogyan tud visszaadni két értéket egy függvény bármilyen programnyelvben.
Alaprendszeri ismerethiány:
Minden programozási nyelv absztrahál. Ahhoz, hogy ezeket az absztrakciókat jól kezeljük ismerni kell azt az alaprendszeri objektumot, amit az absztrakció kezel. Ha pl sql tárolt eljárást ír valaki, akkor bizonyos mértékig tisztában kell lennie az adatbáziskezelő tárolási és futtatási működésével. Egy C vagy Java programozónak ne kelljen már magyarázni, hogy (float)0.1*10 miért nem lesz 1.0.
Én azt látom, hogy aki szeret pythonban programozni, annak az első kettővel soha nincs problémája.
ezek közül melyiket ajánljátok ? vagy melyiket amin ezen nincs?
Nagyon nehéz lesz kikerülni, hogy megtanulj angolul. Ez nem csak az informatikában fontos, de ott elengedhetetlen legalább olvasás szintjén.
Figyelmedbe ajánlom ezt(X=t):
hXXp://learnpythonthehardway.org/
Online olvasásra ingyenes és abszolút kezdőknek szól.
Én csak a diveintopython könyvet és rengeteg kódot olvastam. De nekem a python a sokadik programozási nyelvem.
Nem fogsz úgy megtanulni programozni, hogy elolvasol egy könyvet. Feladatokat kell megoldani, kérdezni és próbálkozni kell.
Kérdezésre a prog.hu-val lehet próbálkozni magyar nyelven, angol nyelven ajánlom a daniweb.com oldalt például.
Ha közepesen jól tudsz angolul, akkor ez a könyv nagyon jó lesz neked: Jason R. Briggs - Python for Kids: A Playful Introduction to Programming
Próbálgattam már tanulni programozni különböző könyvekből, de mindnek nagyon rossz volt a felépítése és a magyarázat, nem nagyon értettem meg a dolgokat. Ezzel viszont tényleg élvezet gyakorolni. Igaz, lehet hogy a nyelv miatt. Ez az első Python könyv, eddig más nyelveken próbálkoztam. Ettől függetlenül nagyon bejön a könyv, nem unalmas egyáltalán.
"Én azt látom, hogy aki szeret pythonban programozni, annak az első kettővel soha nincs problémája."
Ez egy olyan jelenség, amit Python paradoxonnak hívnak. Az a magyarázata, hogy aki Pythonnal (vagy esetleg más kevésbé mainstream nyelvvel, pl Haskell, Scala, Clojure, stb) foglalkozik, azt jobban érdekli a szakma, több igénye van önképzésre és tanulásra. Vagyis olyan ember, aki tényleg hivatásának érzi a programozást, ezáltal valószínűleg jobb és tehetségesebb is benne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!