Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » EGy programozónak mennyire...

EGy programozónak mennyire kell a python prog. Nyelv?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 06:38
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ: ha azért fizetik, hogy python programokat írjon, akkor nagyon. Ha Javaban programozik, akkor abszolút érdektelen h tud-e pythonban v. sem.
2013. máj. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
64%

Qrva egyszerűen megválaszolhatod magadnak a kérdést:

[link]

[link]

[link]


Bepötyögöd szépen a keresőbe, hogy python, aztán nézzed, mennyi állást találsz, ahol kifejezetten Python programozót keresnek.

Elárulom: szinte egyet sem. Legfeljebb az Advantages résznél van megemlítve néhány hirdetésnél a Python nyelv.


Hát ennyire kell a Python programnyelv. Ezért nem értem, miért erőlteti itt néhány nagyokos folyton a kezdőknek, hogy ezt tanulják meg..

2013. máj. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 iostream ***** válasza:
72%
#2 Az advantages rész az, ahol eldől, hogy megkapod-e az állást. Az alapot mindenki tudja. Már csak ilyen ez a munkaerő piac. Kezdőknek meg azért erőltetik, mert baromi jó tanulónyelv. Úgyértem: iszonyat jó. Bárcsak lett volna jó Python, amikor én tanultam programozni.
2013. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
36%
Akkor inkább C-t kezdje el tanulni python helyett. Azt a tudást késöbb még mindig jobban tudja hasznositani. Két legyet üt egy csapásra.
2013. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
23%

"Az advantages rész az, ahol eldől, hogy megkapod-e az állást"


Hány állásinterjún jártál már?

És hány esetben interjúztattál már embereket?

Mert gyanítom, hogy az első kérdésre a válasz kb. 1, a másodikra meg 0.

Innentől kezdve jobb, ha nem pofázol olyasmiről, amiről fingod sincs..

2013. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 iostream ***** válasza:
93%
4-5 és egész pontosan 6, ha már így kérdezted :)
2013. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
47%

Gratulálok. Én már legalább 25 interjún voltam életemben, több más szakmában is, és interjúztattam már minimum 40-45 embert. És ebből mindössze 3 olyan volt, aki végül nem bizonyult alkalmasnak arra, amire felvettem. És a vicces az, hogy mindhárom junior volt, szakmailag megütötték az elvárt szintet, csak épp megijedtek a kihívástól, és ők maguk léceltek le.

Nos, ennyire számít az Advantages.. majd rájössz te is néhány ilyen után, hogy az emberi minőség mennyivel többet nyom a latban.

2013. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Hivatalosan is elfogadott statisztika a prog. nyelvek népszerűségéről kvázi hogy melyiket mennyire használják: [link]

Érdekes hogy a JavaScript rosszabb helyen van mint a Python. A JavaScript-ről többet cikkeznek, de kevésbé használják.

2013. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
90%
A programozótól elvárnak legalább egy szkript nyelvet. Ez lehet Python, de lehet más is. De ha a munkahely nem is fogja elvárni, az egyetem azért még mindig elvárhatja tőled a Pythont.
2013. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
72%
Mindig vannak rendkívül okos emberek, akik értenek a tanításhoz, mert láttak már iskolát belülről, és magabiztosan tisztában vannak vele, hogy kezdő programozástanuló diáknak azt a nyelvet kéne tanulnia, amit a piacon a legjobban tud hasznosítani programozóként, és lehülyézik azt, aki tényleg ért hozzá. Semmi baj, ez is csak olyan, mint a foci, bárki lehet szakértő egy pofa sör mellett.
2013. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!