Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » EGy programozónak mennyire...

EGy programozónak mennyire kell a python prog. Nyelv?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 06:38
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Több haszna van egy olyan nyelvvel kezdeni, amivel megérti a programozás lényegét, mivel a nyelv maga csak egy eszköz.

Egy igazi programozónak halál mindegy, hogy milyen nyelven kell dolgoznia, BÁRMIVEL elboldogul a nyelv dokumentációja mellett.

2013. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
62%
Rég nem vita már hogy kell ismerni egy compileres és egy interpreteres nyelvet az embernek. A de-facto compileres nyelv a C. Interpreteres nyelv régebben a Perl volt, most a Python. Ha számítási sebességre van szükséged C-t használsz, ha fejlesztési sebességre akkor Pythont. Ilyen egyszerű.
2013. máj. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 iostream ***** válasza:
62%
Úgyérted: C++.
2013. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
Ha nagyon ragaszkodsz az OOP-hez, akkor legyen C++
2013. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 iostream ***** válasza:
90%
Nem az OOP miatt. A szigorúbb típusellenőrzés, az okosabb adatcsoportosítási lehetőségek miatt (class/struct, ami még bőven nem OOP), a templatek (makrókkal való szerencsétlenkedés helyett) miatt.
2013. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
31%

Csak szólok, hogy C-ben is van struct.

De amúgy szerintem nem véletlenül kezdik mondjuk az SZTE proginfón a C nyelvvel és nem a C++-al (ami amúgy 3 félév).

2013. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó, hogy egy pythonos kérdésben azon vitatkoztok, hogy C vagy C++.
2013. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
A C mindent tud amit a C++ is. Na de még mielőtt vitába szállnánk, én voltam a hülye, C++-t kellett volna írnom. A lényeg hogy mindkettő nagyszerű
2013. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
akkor, mint leendő programozó tanuló, melyiknek kezdjek neki először? Python vagy c++ ?
2013. máj. 4. 20:06
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Én a Pythont javaslom, sokkal barátságosabb a kezdőkhöz, és jobban megérted általa a programozás lényegét, kevesebb kudarcod és több sikerélményed lesz. Abszolút egyetértek azzal, hogy tanuld meg mindkettőt, és csak a sorrend a kérdés.
2013. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!