Milyen nyelvet ajánlanátok kezdésnek?
"Aki C-ben tud programozni, az mindenben tud programozni"
Vannak a C-nél könnyebb nyelvek, de tudod, hogy aki télen tanul vezetni, meg aki nyáron tanul...
Most egy félév C után tanulom a CPP-t, jó érzés a sok felesleges pointeres f*szságot elhagyni, ahogy leegyszerűsödik, de fordítva, aki ezzel kezd annak a C syntaxa szerintem gyilkos lesz.
Szóval én C párti vagyok!
"C syntaxa szerintem gyilkos lesz"
A szintatxis maga halál ugyan az, a pointerek is ugyan úgy megvannak, csak van több, magasabb szintű függvény is.
Kezdésnek annyira nem nyerő a C, valószínűleg hamar elmenne tőle az ember kedve, akkor már inkább C++, vagy Python.
Egyértelműen Python. A C NEM egy tanulónyelv, és ráadásul az is hazugság, hogy mindenhez érteni fogsz, ha megtanulod. A C tudás nagyjából csak a C++-hoz jelentős segítség, és még ott is lehet káros. A többi nyelvnek nagyon más a filozófiája, és nem jó hozzászokni az alacsonyszintű megoldásokhoz, mert akkor feleslegesen is azokat fogod használni, szivatva ezzel magadat, a munkáltatót és a kódodat később karbantartót.
Nem tanulónyelv: kifejezetten azért jött létre, hogy ne kelljen assemblyben kódolni, és ennél többet nem is nagyon tud. Annyira alcsony szintű, amennyire lehet anélkül, hogy platformfüggő lenne.
"Egyszerű, átlátható"
Egyszerű alatt a primitívet értve, igen. Nagyon egyszerűek az eszközei, de ez nem teszi könnyen használhatóvá.
Átlátható? Tényleg? Amikor 80 sorban kell leírni azt, amit egy magasabb szintű nyelvben háromban, amikor a generic programozáshoz void*-okkal kell bohóckodni (ami a performance-t is öli, tegyük hozzá, lásd a qsort lassabb, mint az std::sort), amikor a változó deklarálásokat jobbról balra kell olvasni, különben csúnyán el fogod rontani, amikor primitív makrókkal kell bohóckodni, ha bármi értelmeset el akarsz érni, amikor kénytelen vagy goto-t írni egy összetettebb kifejezésbe, mert nincsenek eszközeid az automatikus erőforrásmenedzsmentre, na, szóval akkor nem mondhatjuk, hogy átlátható a nyelv. Mert nem az.
Jó "kedves" arrogáns utolsó!
A "hazugságot" egy olyan embertől idéztem, akinek két diplomája van, egy villamosmérnöki és egy programozó matematikusi.
1.) Az stimmel, hogy más a véleményed, de ezt a kioktató stílust hadd kérjem már ki magunknak...
Hazugságnak nevezel egy véleményt, mert nem egyezik a tiéddel. Nem más véleménynek, nem tévedésnek, hanem HAZUGSÁGNAK, szándékos félrevezetésnek.
2.)Köszönjük a lepontozást, a saját magam és az első hozzászóló nevében is. Mert más a VÉLEMÉNYÜNK, már rögtön haszontalan a válaszunk?
Beképzelt f@sz.
Elismerem, hogy a stílusomon lehetne csiszolni, de el sem tudod képzelni, mennyire elegem van a 16 éves vagy épp frissen egyetemre kerülő szakértőkkel, akik jól megmondják, hogy a C az az isten és hujuju. Ellenben amit írtam az ténylegesen igaz: hazugságnak neveztem, mert az. Nem igaz állítás.
Hogy miért hazugság? Vizsgáljuk meg: "mindenhez érteni fogsz, ha megtanulod."
Kontextusba helyezve a minden az a programozás területe. Számtalan olyan dolog van, aminél a C tudás semmit nem segít, pl a deklaratív nyelvek (LISP, funkcionális, logikai nyelvek), pl a vastag virtuális gépen futó nyelvek (pl javascript). Ahogy Sutter is megmondta: "The world runs on C and C++.", de ez olyan, hogy az élőlényeknek meg génjei vannak, és ez az alapja mindennek, ettől függetlenül hiába vagy akármekkora genetikai zseni, nem segít sokat pl szociológiai kérdésekben.
Hazugság helyett lehet a "tévedés" szót használni, ha nem szándékos, hanem tudatlanságból eredő a hibás állítás, de ez már csak stilisztika.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!