Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen nagymotort ajánlanátok...

Milyen nagymotort ajánlanátok kezdésnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövő nyáron akarom elvégezni a korlátlan A kategóriájú jogosítványt, mert addigra már bőven leszek 21, és még nincs motoros előéletem, és rákövetkező éven szeretnék egy motort. Lehet, hogy nem éppen aktuális, ezt még meg kell élni, de már egy pár éve csak a motorokkal foglalkozok, persze csak elméletben, mivel nem volt sok lehetőségem eddig felülni motorra, de ez nem is kell, hogy biztos legyek benne, hogy nincs jobb dolog. Most úgy alakultak az események, hogy ez már majdnem biztos, hogy így lesz, tehát már nézegetem a teszteket, eladó vasakat, hogy milyen a piac, de jó lenne a véleményetek is. És a kulcsszó a "kezdés", mivel ez lenne az első motorom, ezen tanulnék meg mindent, tehát gondoltam a Hayabusa kilőve :). Ami bejön, az a Kawasaki Z750, ha nem lesz jobb ötletem/ötletetek, akkor ez lesz. Viszont, ami kategória engem érdekel, az a Túra motorkerékpárok, tehát ez a kawa egy kivétel. Ami tetszik, az a honda varadero 650, viszont nem tudok róla sok mindent, pláne, hogy kezdőknek jó lenne-e. Egy másik túra gépet néztem, ez a bmw f650gs, erről csak annyit tudok, hogy a nagyobb tesója, azt hiszem az 1200-as adventure volt a hosszú motorozás nevű műsorban, és nagyon szerettem. Alapjában véve nekem is hosszabb utakra kell majd motor (persze nem fokvárosig, országban ide-oda, tenger, Alpok stb..), nagy világjáró voltam mindig is, most sem lenne másképp, csak majd el kell hogy férjen a sátor, hálózsák minimum a motoron, tehát a Kawasaki itt már nem lenne a legjobb választás. Ha van még jó ötletetek, szívesen meghallgatom. A lényeg, hogy hosszú utakra jó legyen, pakolható legyen, ne legyen nagyobb 800ccm-nél (nagyobb majd megfelelő tapasztalattal), és nem árt, ha nem sok a fenntartása. Nagyon kisebb motort nem nagyon szeretnék, talán a minimum 400ccm, épp elég lesz kifizetni, olyan 1millió körül szánnék rá, és ugye albérlet, stb, tehát nem tudom majd cserélgetni, jó pár évig kell, hogy szolgáljon. Lehet, hogy kezdésnek erős, de tőlem nem kell félnetek, nem vagyok az a jampiskodó hülye gyerek, inkább megfontolt és óvatos, persze nem is az a tötymörgős típus vagyok, tehát ezért merek bevállalni egy erősebb motort. Elnézést a sok felesleges locsogásért, de szeretem kitálalni az egész sztorit, így remélhetőleg nem kell vitatkozni olyan részleteken, amit nem írtam le, és mindenki tiszta képet kap. Mindenféle észrevétel, tanács érdekel, még a negatív kritika is, mer az is számíthat. Előre is nagyon szépen köszönöm!
2012. aug. 28. 02:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, az első mondat problémás, ugyanis január 19-től ugrik a korhatár 24 évre.
2012. aug. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ilyent ***** válasza:
Hát akkor eszt benyalta.
2012. aug. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt be! Kellemetlen.....
2012. aug. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na hát akkor ezt valóban benyaltam, amilyen a formám, 23 és fél éves leszek, mikor felemelik 30-ra, ez MO. Már utána is néztem, van valami A2 kategória, ami váltja a korlátozottat, de ezzel az A2-vel már nagyobb motort is lehet vezetni. Nincs jobb dolga az országnak, mint a működő dolgokat megváltoztatni, inkább szállnának rá a robeszosokra. No mindegy, azért köszönöm!
2012. aug. 28. 13:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajna(?) igen,felemelik 24-re. De azért ez a motor kérdés engem is érdekelne, hasonló kategóriában gondolkozok én is,most kezdtem a jogsit motorra,igaz én 30 évesen...
2012. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ilyent ***** válasza:

Hát én azt mondom vegyél valami motort.

Én is szoktam motorozni pedig nincs is rá jogosítványom.

Ha eltudnak kapni akkor meg eltiltanak egy évre.

2012. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, most ez nagyon el vette a kedvem az egésztől, ez a motor kb5 évre kellett volna, utána tervezem a külföldön való munkavállalást, akkor leszek 26, 2 évre nem adok ki ennyit, pláne, ha kell a kinti élethez a pénz, és én is gondolkodtam, hogy akkor is veszek egy nagymotort, de ha elkapnak, úgy tudom, hogy veszik a meglévő jogsikat is, kivéve a kamiont, de nekem kell a munkámhoz, így sajna nem kockáztathatok. Majd csak lesz valami, mondjuk örülnék, ha visszavonnák ezt a törvényt, mert elvileg ezzel akarnak "komolyabb" motorosokat az utakra. Erre írták mindenhol, hogy ez nem kortól függ, minden motoros volt/lesz kezdő, és egy 21éves is lehet jobb vagy rosszabb vezető, mint egy 45 éves. Meg amúgy is, 21évesen már az usában is nagykorúak vagyunk, hadd döntsük már el, hogy mi veszélyes nekünk, és mi nem, pláne, ha törvényesen, adózva megdolgoztunk az áráért......
2012. aug. 29. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!