Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő szakon mely...

Szoftverfejlesztő szakon mely programozási nyelveket tanulhatom meg?

Figyelt kérdés
C+, PHP elméletileg. De ilyesmi mint a python? Jó lenne tudni, hogy konkrétan mely szakon tanulhatok python-t a fontosabb nyelvekkel együtt.

2013. febr. 4. 14:56
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Illetve szoftverfejlesztő szakon mely nyelveket sajátíthatom el? Vagy nincs ilyen oldal ahol le lenne ezek írva?
2013. febr. 4. 14:58
 2/25 anonim ***** válasza:

Hát amelyiket meg akarod tanulni, vagy amivel jobban tudsz a szakmádban eligazodni.

Elméletileg el lehet a C+, C#, Delphi, Python, weboldal programozásához a PHP, HTML meg sok hasonló van még.

2013. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

A Google sok mindenre ad választ.

Amit mi tanultunk: C, C++, Java, OpenGL (tudom, nem nyelv), PHP, HTML, SQL (MySQL, Oracle, MSSQL), AC2, ASM, BASH, C#.

Ha eredményesen végzel el egy ilyen sulit (az eredmény nem az, hogy 2-essel megvan a papírod), akkor már lesz benned annyi rutin, hogy egy új nyelv megtanulása nem okoz problémát. Mi pl sosem tanultunk Python-t, de a szintaxis megtanulása (2 nap) után már csak a netet kellett túrni, hogy egyes problémákra milyen megoldás van készen és mit kell nekem megírni.

2013. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Te már az adatbázis kezelést is belekeverted, de mindegy.

Amúgy ha egyetemen tanulod akkor ott megtanítják a szükséges nyelveket.

2013. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
tévedés egyetemen nem tanítják meg a nyelvet haza mész és ott gyakorlod egyetem gondolkodást változtatja.
2013. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy én kivételes eset voltam, igaz mi kértük a tanítást egy kis plusszért.

Középben kellett volna/kell megtanulni, ott áll a rendelkezésedre a legtöbb segítség.

2013. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
érdekes elte ik-n vagyok eddig mindig otthon kellett tanulni nagyon sok nyelvközül lehet választani nagy a könyvtár :-)
2013. febr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Alapszak (Bsc): Java mindenképp, és C++, Ada valamelyike szakiránytól függően. Tanulhatsz Pythont szaktól, szakiránytól függetlenül.

Mesterszak: C++ folytatás, Java, Ada tudás elvárt, Haskell, Clean, Eiffel, Prolog bevezetés. De leginkább a Javára gyúrnak. A Python nem elvárt, de jó, ha van.

2013. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Ez függ a szaktól, és attól is, hogy konkrétan melyik intézmény.

Ami szinte mindenhol van: C, értelmesebb helyeken assembly, C++, és a C++-on kívül valamilyen modern objektum-orientált, népszerű, általános célú nyelv, leginkább JAVA vagy C#.


Azt viszont nagyon nem értem, hogy Python-t miért akarsz tanulni, teljesen haszontalan nyelv..

2013. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ez igaz, a python-nak semmi haszna sincs szinte.
2013. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!