Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozás tanulható?

A programozás tanulható?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy tanulható e a programozás? Vagy születni kell rá? Én úgy hallotam,hogy bármilyen téren 90% a kemény munka 10% a tehetség, Ti mint szakemberek hogy látjátok ezt?

2012. okt. 20. 20:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Phelps természetesen tökéletes példa. Eléggé határozott az állításod, de tudod bizonyítani is? Lefogadom, hogy nem (az nem bizonyíték, hogy "nem hiszem el").


Először is, Phelps egy "Project believe" program keretében extra doppingteszteket vállalt. Volt, hogy egy nap kétszer is ellenőrizték. Ezeken soha egyszer sem merült fel semmilyen gyanús elem.


Másodszor, jó minőségű szerekhez nem csak ő, hanem más is hozzáférhet, az ellenfelei is (ne feledjük, nem csak szegény országból érkező ellefelei vannak, hanem pl ausztrálok, ott is van pénz).


Harmadszor, még ha esetleg tényleg használ is valamit, még mindig igaz az állítás, amit mondtam. A karfesztávolsága az átlagnál nagyobb, a lábfeje is nagyobb. Sőt, gyakorlatilag teljesen, 180 fokban ki tudja feszíteni, ezáltal nagyobb tolóerőt képes neki adni az előrehaladásnál.

[link]

2012. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Hat jah, ez mar a gendopping, de ebbe ne menjunk bele. Mindenki tudja hogy az olimpian mindenki doppingol, uszasba az amcsiknak vannak a legjobb doppingjaik bar kina elegge bekemenItett. Olimpianak is az erdeke hogy ne bukjanak le, te se neznel kozepszintu teljesitmenyeket. Meg aztan az allam anyi penzt beleol hogy nekik is az erdekuk hogy ne bukjanak le
2012. okt. 23. 23:40
 23/30 anonim ***** válasza:

Amit az egyik hozzászóló írt hosszasan : "Nemrégiben olvastam egy cikket – már nem emlékszem hol –, amiben arról volt szó, hogy felmérték a programozásból elért tudást. Ugye egy tantárgyból a jegyek vagy teszteredmények valamiféle normál eloszlást fognak adni. Van, aki kevesebbet tanul, van, aki többet, de nagyjából lesz egy normál eloszlása a dolognak. ..."

Az itt le van írva : [link]

2012. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Srapnel ***** válasza:
100%

Közepes kóder nagyjából bárkiből lehet, aki kitartással áll a dologhoz. De az elit programozó kb. az elit mérnök és elit matematikus szintje. Valószínűleg ahhoz abba a bizonyos 5%(?)-ba kell tartozni, ami viszont veleszületett. Valószínűleg szükséges valami belső hajtóerő és kényszer is arra, hogy rendszereket akarj szétszedni, összerakni, elemezni.


Tehát a programozás tanulható, de a közepes szint fölé több kell. Ez egy hivatás és valamilyen szinten speciális. Ha valaki nem áldozza be az életének egy jelentős részének szellemi tevékenységét a programozásnak, abból nem lesz számottevő szakember. De hát így van ez minden elméleti szakmával. Fizikus sem lehetsz hobbyból pár év alatt. Egy élet munkája tesz mesterré ezeken a területeken. A jó az viszont, hogy az viszonylag hamar, az elején kiderül, hogy lesz-e valakiből valaha "mester".

2012. okt. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Olimpiával ezt felesleges hasonlítgatni, mert az élsport gyakorlatilag doppingoló versennyé züllött, gyk. azon megy a verseny, hogy ki nem bukik le a teszten. Ilyen szerekkel - kis túlzással - egy teljesen átlagos emberből is olimpikont csinálhatnak. Némileg azért persze számít a genetika is.


Ami a programozást illeti: persze, hogy tanulható. Én se úgy születtem, hogy tudtam, meg más sem. Mint ahogy meg lehet tanulni hegedülni, zongorázni, gitározni, meg kb. bármit.

Más kérdés persze az, hogy milyen adottságaid vannak, egy alapból jó absztrakciós képességgel, logikával és probléma-megoldó készséggel ellátott - tehát tehetséges - ember negyedannyi erőfeszítéssel jut el ugyanoda, mint egy nem tehetséges.


Csakhogy : nagyon ritka az olyan, hogy a tehetség megfelelő szorgalommal is párosul. Belőlük lesznek a világhírű zsenik. Nem csak programozásban, művészetekben, természettudományokban, kb. mindenben így van.


Általában viszont az van, hogy aki tehetséges, nem dolgozik olyan szorgalommal, és kitartással, mint aki nem annyira tehetséges, de eltökélte, hogy őbelőle márpedig programozó lesz.


Így végső soron kb. ugyanoda lehet jutni :D


Én személy szerint pont a tehetséges kategória vagyok, de sosem voltam - és valszeg nem is leszek - elég szorgalmas ahhoz, hogy világszerte ismert és elismert szakember legyen belőlem. És őszintén szólva nem is érdekel :D


Szóval a végső konklúzió: tanulható, viszont a tehetség hiánya korlátot szab annak, hogy mennyire lehet jó benne valaki. De mint mondtam, a tehetséges emberek 99%-a viszont híján van a szorgalomnak, tehát igazából nem annyira mérvadó.

2012. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Srapnel ***** válasza:
Az igazság az, hogy aki tényleg programozónak (vagy fizikusnak, vagy akárminek) születik, az nem kérdezi meg, hogy milyen szinten van, tanulható-e, mi kell hozzá, mi nem kell hozzá. Egyszerűen elkezdi csinálni, saját belső motivációval, nem pedig valami tudatos kontroll alatt.
2012. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
nem
2012. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 domcsid válasza:
Szia ! Bár én még kezdő-halado vagyok , de úgy hiszem , hogy elhatározás kérdése az egész . Én most indítom a blogomat c++ -al kapcsolatban .. Figyeld :D: [link]
2012. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
"domcsi"? lol
2012. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Sajnálom, ez nem lehetséges.

Sajnos erre születni kell, és minden Pi*14. embernek adatik csak meg a képesség, ha nem érzed az erőt, akkor esélytelen vagy.

Bocs.

Én szerencsére kaptam ilyen adottságot, így érzem az erőt, és egyszerűen szárnyalok tőle. De vannak ilyen szerencsétlenek, aki nem Pi*14., te is ilyen vagy, boccs.

Ez van.

2016. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!