Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás tanulok, de...

Programozás tanulok, de szinte semmit nem értek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, alapvetően a tanárral lehet gond, mert nem én vagyok az egyetlen, aki órán csak néz ki a fejéből, lemásolja ami a vetítőn van és ennyi.


Igazság szerint nem magyaráz meg fogalmakat, nem mondja el mi mit jelent, úgy kezel minket, mintha alapvetően értenünk kellene a programozáshoz. Azt se tudjuk, mi az a metódus vagy konstruktor, hogy tulajdonképpen mire lehet használni egy osztályt, mi értelme az öröklődésnek vagy úgy egyáltalán ,hogy tudnánk kiszámolni az ötöslottő lehetséges számait.


Neten utánanéztem dolgokban, de könyvben olvasva sem érthetőbb a dolog..


2012. okt. 18. 20:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy Java-t tanulunk jelenleg, ezzel kezdtük.
2012. okt. 18. 20:13
 2/5 anonim ***** válasza:

A szegedi vagy vállalom a korrepetálást.

Nagyon sok jó könyv szól a programozásról, javaról is. Csak kicsit kell turkálni utána.

2012. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A programozást még senki akit ismerek nem tanulta meg úgy, hogy csak iskolában csinálta volna. Ez ilyen dolog. Ha majd valamilyen programodban használnod kell öröklődést pl. akkor megérted, aztán a következőnél már találsz az öröklődés használata alatt egy érdekes dolgot, ami mondjuk 10 sort feleslegessé tenne a régi programodban. Így fejlődik az ember.
2012. okt. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Programozonak szuletni kell! :)
2012. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezzel a kijelentéssel nem értek egyet, akármennyire is túl akarjuk misztifikálni, a programozás igenis tanulható (talán az assemblyre igaz, pl. egyik ismerősöm kapásból kiszúrja a hibát egy memory dump-ban meg hasonlók)
2012. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!