Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » HYMN CPU szimulátorhoz (Assemb...

HYMN CPU szimulátorhoz (Assembler programnyelv) sürgős segítség! Ezt hogy kellene?

Figyelt kérdés
Nos, eddig azt vettük, hogy hogyan kell beprogramozni két szám összeadását, vagy szorzását. Most az kellene, hogy a program írja ki a képernyőre, 2 hatványait 64-ig...Akármelyik szaktársamtól kértem segítséget, fogalmuk sem volt (szülésznő-szak), ezért tettem ki a kérdést, már legalább egy napot gondolkodtam rajta, de semmire sem jutottam...:\ Köszönöm a segítséget!
2012. szept. 25. 20:55
1 2
 11/14 ceripapa válasza:

#Load Value Le lehet foglalni az értéket, így foglal a value változónak memóriát

#ADD Value A legelső növelés mivel(ha nem onmagat akarjuk hozzáadni) , a foglalás utána az értéke 0

#STOR Value A hozzáadás után tárolni kell a változást, mivel loadolni akarjuk


#Loop egy ciklust, és benne a mag

LOOP: Load Value #visszatöltjuk a value-t a memcímére hivatkozva

Write #kiiratjuk (SORT 11111-nek felel meg), ha nem ide akarjuk rakni a write-t, akkor kell az első pár sor mivel akkor nem lesz 1 értéke sose.


ADD Value #trivi növelés köv hatványt megkapjuk

STOR Value #tárolnunk kell, mivel most fogjuk a léptetőt csökkenteni


Load lepteto #ciklus lepteto, mivel akkor kell hogy 0 legyen mikor elérjuk a 64-t igy nem a 6.-k hanem

#hanem 6+1 -re kell állítani (implementációs tulajdonság)

#hatványok 0,1,2,3,4,5,6 7db


#ertekek 1,2,4,8,16,32,64 7db

#hatvany ertek: 6,5,4,3,2,1,0 a csökkentés miatt az első kör végén már 6 lesz


Sub One #Léptető csökkentése One értékével

STOR lepteto #Tárolás


JPos LOOP #Jump To Positive, addig ugrik a ciklusra, amig az pozitivval tér vissza, az uccso adat az Ac-ben mindig a hatvanylepteto lesz ezért amikor az 0

#a ciklus leáll.


HALT #megállítja a programot


Value: 1

lepteto: 7

One: 1



Ennyi

2012. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 ceripapa válasza:

#Load Value Le lehet foglalni az értéket, így foglal a value változónak memóriát

#ADD Value A legelső növelés mivel(ha nem onmagat akarjuk hozzáadni) , a foglalás utána az értéke 0

#STOR Value A hozzáadás után tárolni kell a változást, mivel loadolni akarjuk


LOOP:


Load Value

Write


ADD Value

STOR Value


Load lepteto


Sub One

STOR lepteto


JPos LOOP


HALT


Value: 1

lepteto: 7

One: 1

2012. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ceripapa válasza:

READ

STOR szamrendszer2

STOR hatvany1


Load One

WRITE


POOS:

LOAD hatvany1

SUB One

STOR hatvany


Load ertek

SUB szamrendszer2


JPOS FV2

Halt

FV2:

LOAD szamrendszer2

Write

STOR szamrendszer

JPOS FV


FV:

Load szamrendszer2

ADD szamrendszer

STOR szamrendszer2


Load hatvany

SUB One

STOR hatvany


JPOS FV

JZER POOS


One: 1

ertek: 30

szamrendszer: 0

szamrendszer2: 0

hatvany: 0

hatvany1: 0


Ez egy általános hatvány számoló viszont itt be kell adni az értékbe hogy melyik számig nézze, a számrendszert pedig bekéred, ábrázolni max 127-ig tud.

2012. szept. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 ceripapa válasza:
úgy döntöttem hogy minden további feladat elmagyarázásért :D vagy felaadatért 1 sört kérek :D
2012. okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!