Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C értelmező program?

Nabel kérdése:

C értelmező program?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: írtam egy programot c-nyelvben, (Notepad++ programmal) és olyan programra lenne szükségem, ami azt értelmezi, és futtatja. Valaki tud ilyen programot?

2012. jún. 13. 14:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
gcc
2012. jún. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

C-hez nem tudok róla, hogy lenne Interpreter (amire te gondolsz), a C-ben írt programokat nem valós időben kell futtatni, hanem megírod ahogy tetted, majd egy compilerrel (fordító) elkészítteted a programod bináris változatát, ami már futtatható. (Windowson ez PE-EXE fájl, Linuxon pedig egy ELF fájl).


Több féle compiler is van.

Elsőnek mindjárt ott a GCC fordító, ez elérhető elvileg a CygWin vagy a minGW csomagokban, ezek a linuxos fordítók windowsra portolt parancssoros változatai, megfelelnek a célnak, de némi szakértelem kell a használathoz.


Aztán ott a Microsoft Visual C++, grafikus környezettel, beépített eszközökkel. Az Express változat ingyen használható regisztráció után, a teljes Visual Studio csomagot viszont meg kell venni. 64-bites fordító is csak az utóbbiban van.


Aztán ott van még a Dev-C++ is, ez ingyenes és grafikus felülettel jön, próbáld ki elsőnek talán ezt, nem olyan lomha, mint a Visual C++...

2012. jún. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Apró kötözködés a DevC++ is gcc-t használ és nem compiler, hogyan IDE.


De ha már fejlesztő eszköz kell, akkor meg lehet nézni a Code::Blocks-ot is akár. Le lehet tölteni szintén beépített GCC-s fordítóval.

2012. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én nem C++-ban írtam meg a programot hanem C-ben egyébként a Notepad++ az nem fordító?
2012. jún. 13. 14:52
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem, a Notepad++ egy sok program és script/leírónyelvet ismerő (és így szövegkiemelő), amúgy remek kódszerkesztő, de fordító nincs benne.
2012. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Amúgy a GCC elvileg C és C++ fordító, HA JÓL TUDOM...

Ez esetben ha sima C-ben kódolsz, talán a parancssoros GCC lehet a jó megoldás neked.

2012. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Jó akkor letöltöm azt a GCC-t csak légyszives linkelj egy URL-t mert sehol sem találom :(
2012. jún. 13. 15:03
 8/19 anonim ***** válasza:

Sehol?

Google: gcc

Első linken be is jön az oldal.


[link]

2012. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen belül kell telepíteni a GCC-t. Nem egyszerű használni ha kezdő vagy...

Biztos van jobb megoldás grafikus felülettel is, de Én nem ismerem. :)

2012. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Néztem azt de olyan komplikált, nem látom hol kell letölteni... :(
2012. jún. 13. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!