Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy nagyon alap teszt program...

Egy nagyon alap teszt program forráskódot készítene nekem valaki? (C# nyelven)

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy kvíz programot, de már sajnos ott elakadtam, hogy az adatbázist összekössem magával a programmal.

Ehhez kellene nekem egy egyértelmű és működő példa.


Elképzelés:

Az adatfájl egy .dat fájl lenne, ebből kellene kiolvasni a kérdéseket.

A .dat fájl struktúrája kb így nézne ki:


1. kérdés:

Milyen színű a hó?

a: piros

b: fehér

c: kék

A helyes válasz: b


2. kérdés:

...

3. kérdés:

...



A program pedig csak magát a kérdést és a válaszlehetőségeket írja ki, majd miután választottam összeveti a válaszomat a "A helyes válasz" mögötti opcióval, ha egyezik, akkor helyes, ellenkező esetben helytelen.


Rengeteg helyen próbáltam már utána nézni, sikertelenül.

Remélem lesz egy hozzá értő ember, aki megszán egy kis komplett példával. Elég lenne 1 kérdéses progi csak, hogy lássam, hogyan is kell megvalósítani az összekapcsolást és a válasz ellenőrzést.


Köszönöm


2012. jún. 12. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor te tulajdonképpen nem is akarsz adatbázist, hanem csak egy adatfájlt szeretnél használni? Mert az nem ugyanaz.


A .dat fájlt én biztos nem sima szöveges állományként hoznám létre, mert viszonylag körülményes lehet belőle olvasni majd tárolni az adatokat egy megfelelő listában.


Ez csak tipp, de én XML-t használnék vagy a létrehozott kérdéslistát szerializálnám rábízva a .NET-re a fájlba írás módját.


Tudom, hogy konkrét programot kértél, de azért gondold át a fentieket, ha mondanak valamit. Ha kezdő vagy, és maradnál a szöveges fájlnál, az is OK.

2012. jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Természetesen nem fogja helyeted senki megcsinálni :p

Xml fájlal próbálkozz! De tanulás tanulás tanulás

2012. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ingyen?
2012. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!