Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » HYMN CPU szimulátorhoz (Assemb...

HYMN CPU szimulátorhoz (Assembler programnyelv) sürgős segítség! Ezt hogy kellene?

Figyelt kérdés
Nos, eddig azt vettük, hogy hogyan kell beprogramozni két szám összeadását, vagy szorzását. Most az kellene, hogy a program írja ki a képernyőre, 2 hatványait 64-ig...Akármelyik szaktársamtól kértem segítséget, fogalmuk sem volt (szülésznő-szak), ezért tettem ki a kérdést, már legalább egy napot gondolkodtam rajta, de semmire sem jutottam...:\ Köszönöm a segítséget!
2012. szept. 25. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Csak a margóra jegyzem fel, hogy az Assembler nem programozási nyelv, hanem fordítóprogram.


Node remélem ez segít:

[link]


Mint látod nem bonyolult, a jobb oldalon a memória egyes részeire bepakolod az adatokat (jelen esetben a 2 hatványait), a bal oldalon pedig egymás után betöltöd illetve kiíratod őket.

2012. szept. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Valóban? Csak mert ezt mondták róla...=( De nagyon köszi a linket!
2012. szept. 26. 00:03
 3/14 A kérdező kommentje:
Valóban egyszerű, ahogy látom, de fene, erre ahogy látom senki sem gondolt :D
2012. szept. 26. 00:04
 4/14 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ezt egy .txt-ben kell leadni, hogy hogyan programoztuk be. Na, azt hogy kellene?
2012. szept. 26. 00:05
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez nem világos nekem teljesen, mármint le kell írni, hogy lépésről lépésre, hogy mit csináltál? Mert akkor egyszerűen csak nézd meg, hogy mit hova írtam és azt írd le. Vagy a kódot kell txt-ben?
2012. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, az utasításokat kellene :D Köszi!
2012. szept. 26. 10:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Elnézést a kérdésért, de szülésznő-szakon minek kell CPU szimulátorral foglalkozni?
2012. szept. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát, ez ne tőlem kérdezd :D Ezért nem tudja senki, mert azt sem értjük egyáltalán minden tanuljuk...
2012. szept. 26. 14:37
 9/14 A kérdező kommentje:
Oké, nagy nehezen átírtam egy .txt-be az utasítássorozatot, már csak annyit kérdeznék, hogy miért LOAD 20-al keződik a számsorozat? És nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2012. szept. 28. 15:10
 10/14 necrovomitpussy válasza:
hali. én nem voltam ezen az órán, hogy kell .txt-be átírni? :D
2012. szept. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!