Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Facebook milyen programozási...

A Facebook milyen programozási/weblapkészítési nyelveket 'ötvöz'?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 00:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
07:58: a HTML nem arra való, hogy közöld a böngészővel, hogy hogyan kell megjeleníteni az oldalt. Arra a CSS való. Bár sokan tévesen válóban az előbbi célra használják a HTML-t...
2011. aug. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
De, a html arra való, a css-el együtt. A html mondja meg, milyen szöveget kell kiírni, milyen objektumokat kell megjeleníteni.
2011. aug. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
A HTML arra való, hogy leírd, mit kell megjeleníteni. A kinézetre vonatkozólag nem adhatsz meg semmilyen szabályt. A böngészőn múlik, hogy hogyan jeleníti meg az adott elemet. Ha szabályozni szeretnéd a megjelenést, akkor CSS-re lesz szükséged.
2011. aug. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

a html nem programozási nyelv, hanme egy leírónyelv, benne van a nevében. az viszont nem igaz, hogy egyáltalán ne lenne köze a programozáshoz. egyedül a html használatának a segítségével is van lehetőséged a megjelenítés szabályozására. a böngészők csak néhány évvel a "megjelenése" után támogatták a css-t...

(más kérdés, hogy manapság tényleg minden szélesebb körben elterjedt böngésző támogatja, és a html-es megjelenést szabályozó attribútumok használata nem ajánlott)

2011. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
17:02 ezek a lehetőségek csak a HTML nyelv korai változataiban találhatóak meg, a ma használt szabványokban nem szerepel semmilyen megjelenést leíró lehetőség, sőt maga az elv is ellentétes ezzel az elképzeléssel. Az ok, amiért a mai böngészők továbbra is támogatják ezeket, az az hogy sok régi oldalt még nem frissítettek, illetve sok fejlesztő még mindig a régi szabványok szerint dolgozik. Szabványkövető módban azonban egyik elterjed böngésző sem támogat ilyesmit. Summa-summárum: a HTML nem alkalmas a megjelenés leírására.
2011. aug. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

arra gondolok, hogy ha felsorolást akarsz, felsorolást leíró tag-et használsz, új bekezdés esetén is az erre alkalmas tag-et, stb...

ezt értem a megjelenítés leírása alatt.

az igaz, hogy a szöveg színét, hátteret, a bekezdés igazítását, "behúzásokat", stb. css-el kell szabályoznod.

2011. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

18:24: ezek a tag-ek az adott tartalom JELENTÉSÉT írják le. Igaz, hogy a böngészők általában a listákat(ha nem adsz meg másik formázást), kis pöttyökkel, block displayyel (új sorba törve) jelenítik meg, mert régen a szabvány szerint így kellett. A mai szabványok szerint készült oldalak azonban CSS-ben írják le a megjelenítést. Ha a böngészőt úgy állították volna be, hogy a listákat alapértelmezetten piros háttérrel, egy sorban, vesszővel elválasztva jeleníti meg az is szabványos lenne. Egy szabványos HTML oldal tisztán szöveges módban is olvasható.

Tehát a szabványok szerint a HTML fájl tartalmának egyáltalán nem KELL befolyásolnia a megjelenést. Akár sima plain textben is kiírhatná a böngésző. Sőt, az sincs megszabva, hogy monitoron jelenjen meg. Természetesen, hogy igazodjanak a régi szabványok szerint készült oldalakhoz, illetve hogy lehetővé tegyék ezzel a sávszélesség megtakarítását, a böngészők fejlesztői minden HTML elemnek adtak némi alapértelemezett CSS rule-t. Ezért van például, hogy ha nem adsz meg más stílusszabályokat, akkor a div elemek block megjelenésűek(új sorba kényszerítik az utánuk következő elemet), vagy például a listák sajátos megjelenése.

2011. aug. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
miről is vitatkozunk tulajdonképpen? :D
2011. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Arról, hogy fogalmatok sincs, mit jelent a programozási nyelv, hiába írtam le elég világosan. Többek között a html mondja meg, hogy az adott weboldalt hogyan kell megjeleníteni. A hogyan alatt ne a formát értsd, vagy a színét, hanem úgy egyáltalán azt, hogy ott az a weboldal, és hogy mit kezdjen vele.
2011. aug. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
A HTML (angolul: HyperText Markup Language=hiperszöveges jelölőnyelv) egy leíró nyelv, melyet weboldalak készítéséhez fejlesztettek ki, és mára már internetes szabvánnyá vált a W3C (World Wide Web Consortium) támogatásával.
2011. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!