Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen operációs rendszeren...

Milyen operációs rendszeren lehet programozni?

Figyelt kérdés
Linux? Windows? Mac OsX? Vagy mindegyiken? Esetleg attól függ, mit akarok fejleszteni (és mivel)? Van olyan programozási platform, ami esetleg több operációs rendszeren is működik?
2011. júl. 14. 21:56
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
A C programnyelv Mac-en, Windows-on és Linuxon is C marad, az oprendszer nem befolyásolja. És azért nem nagyon ajánlgatja neked a Mac-et senki, mivel k**** drága, 500-600k egy olyan gép amivel lehet kezdeni is valamit. Annyiból pedig veszek egy brutális PC-t, esetleg 2-3 csúcsvideokártyával, és kihasználom azok teljesítményét (OpenCL, CUDA, Steam, DirectCompute, stb.).
2011. júl. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Akkor csak nem elég egy alapgép... :)
2011. júl. 18. 11:36
 33/46 anonim ***** válasza:
Dehogy nem, bőven elég egy alapgép.
2011. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

De a Mac is 270-nél kezdődik, nem 500-600.. és a vele járó C2D és 4GB RAM annyira nem "alapgép", szerintem. Igaz, ennyi erővel mondjuk egy 100k-s Pacard Bell-el is elvagyok, és felesleges 300k-t költeni rá.

De egyelőre akkor marad a toll és papír, ráérek még ezen gondolkodni. :)

2011. júl. 18. 11:42
 35/46 anonim ***** válasza:
ha csak os x kell, akkor vannak hackelt verziók, nálam is működik egy tökéletesen pc-n
2011. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
A C2D az nálam elég alapgép kategória, főleg hogy 100.000Ft-ért intel core i3+8Gb RAM-os gépet kapsz (vagy hasonló kategóriájú AMD-t ha azt szereted) 20"-os LCD monitorral. A vga kártya csak integrált lesz, de az programozni több, mint elég. És azért egy i3 mégsem egy C2D.
2011. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

i3-al majdnem egy árban van core 2 quad , ami azért más a feladat szempontjából. Pl. 4 mag, magonként 3 mega cache (12mega össz.), míg amott 2 magra van 3mega osztott. Fordítás esetében a többszálúság maximálisan kihasználható, a cache méret pedig ér annyit mint az újabb architektúra.


Egyébként is az i3 az i-s széria low end-je, ha i szériában gondolkodunk, akkor i5-től jöhet szóba a proci család munka szempontjából.


"A vga kártya csak integrált lesz, de az programozni több, mint elég."

Főleg ha ilyesmiben gondolkodik: OpenCL, CUDA, Steam, DirectCompute ahogy fentebb említve volt. És érdemes ilyesmiben gondolkodni, mert bőven ez lesz a jövő.

Bár tudom, hogy most kezd és még messze van ilyesmitől ...

2011. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim válasza:

ha csak os x kell, akkor vannak hackelt verziók, nálam is működik egy tökéletesen pc-n



A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:05


Szia! tudnál esetleg segíteni ebben a hackelt ügyben?sehol nem találok róla leírást hogyan kéne.

a helyzet az h most kezdtem el programozást tanulni, minden spórolt pénz a tanfolyamra ment el. mivel a mobilprogramozás érdekel (iphone), ezért ugye vennem kéne macet, de az mission impossible...szted hackelt verzióval megoldható lenne későbbiekben a fejlesztés? köszi és bocs ha butaságot kérdeztem, de még nem látom át teljesen. a célom megvan,de még nagyon az elején járok, igyekszem sokat tanulni.

2011. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

"Főleg ha ilyesmiben gondolkodik: OpenCL, CUDA, Steam, DirectCompute ahogy fentebb említve volt. És érdemes ilyesmiben gondolkodni, mert bőven ez lesz a jövő.

Bár tudom, hogy most kezd és még messze van ilyesmitől ..."


Ezeket én említettem, de akit ez érdekel, vagy ezzel szeretne foglalkozni, az ne alapgépben gondolkodjon. Az i3 vs core2quad-dal kapcsolatban pedig: az i3 sandy gyorsabb mint a c2quad, a platformja jobban fejleszthető, és kb. feleannyiba kerül. A c2 széria elég felejtős így 2011-ben, nem éri meg befektetni rá, az i3-at meg később tudod cserélni i5/i7-re ha van rákeret.

2011. júl. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Bár csak tesztekből ismerem:

"az i3 sandy gyorsabb mint a c2quad"


Nem igazán, pár esetben igen de a legtöbb tesztben veri.


Ami meg saját tapasztalat: programozás során nálam Virtualboxban fut egy linux - egy mag delegálva neki. Fut valamilyen adatbázis motor, fordítóprogram plusz fejlesztő környezet (Visual Studio vagy Eclipse általában). Ebben az esetben a több mag és a nagyobb cache jobban teljesít.

2011. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!