Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen operációs rendszeren...

Milyen operációs rendszeren lehet programozni?

Figyelt kérdés
Linux? Windows? Mac OsX? Vagy mindegyiken? Esetleg attól függ, mit akarok fejleszteni (és mivel)? Van olyan programozási platform, ami esetleg több operációs rendszeren is működik?
2011. júl. 14. 21:56
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
az összesen lehet. annyi hogy a nyelv amiben írod ugyan az mindenhol, csak a futtatható fájl lesz más, oprendszer szerint.
2011. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
94%
Java-ban írt programok módosítás nélkül futnak (többnyire) a fenti rendszereken, sőt még sok más rendszeren is.
2011. júl. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
Szegedi egyetemen a C nyelvet általában Ubuntu Linuxon oktatják, gedit szövegszerkesztővel és GCC-vel fordítottuk:)
2011. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Tehát lényegében akármelyik platform működik akármelyik platformon, annyi kikötéssel, hogy az adott OS-en készített program csak az adott OS-el kompatibilis?
2011. júl. 14. 23:33
 5/46 A kérdező kommentje:
Egyébként ti, mint hozzáértők, melyik OS-t tartjátok a legjobbnak programozáshoz?
2011. júl. 14. 23:34
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a pap, kinek a papné, ahogy mondani szokás, bár a legnagyobb kockák megölnek, ha nem ubuntulinuxozol 24/7. Nálam Windows 7 x64 + Microsoft Visual Studio 2010 van (egyetem miatt mindkettő ingyenes, msdnaa liszenccel). Amúgy meg ami a legjobban tetszik, illetve amilyen lesz a munkahelyen (ha ilyen irányba akarsz elmenni).
2011. júl. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Hú, én azt hiszem magamnak szeretnék tervezgetni, de lehet, majd alkalmazottként is dolgoznék, nem tudom mit hoz a jövő. Csak egy laptopot szeretnék venni, amin elkezdhetem a tanulást, és hát a Mac elég drága, kérdés hogy megéri-e egy programozónak azt venni. A Windows platformon már lehet olcsóbban is kijövök, sőt, ha olyan gépet veszek, amin nincs egyáltalán OS, és futtatja a Linuxot, akkor azzal megint nyerek egy kis pénzt. (mert ha jól tudom a linux ingyenes)
2011. júl. 15. 07:34
 8/46 anonim ***** válasza:

Akármelyik oprendszeren lehet programozni, és az, hogy melyik rendszeren lesz futtatható a fájl, az a fordítóprogramtól függ. Windowson is lefordíthatom Linuxra a programomat, ha olyan fordítót szerzek hozzá ami Windowson fut és Linuxos binárist állít elő.


Melyik a legjobb? Ugye mik a szempontok:

1) kényelmes szövegszerkesztő? Bármelyik rendszeren nagyon jó szövegszerkesztők vannak.

2) IDE? Nos igen, a Visual Studiot eddig még nem veri semmi, de rendkívül jó IDE-k vannak azon kívül is, többnyire sok platformra.

3) fordítóprogramok? Na az van dögivel mindenhova.


Szóval az egyetlen igazi szempont, hogy NEKED melyik platform a legkényelmesebb.

2011. júl. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

A legkényelmesebb platform a Mac lenne, mert 7 évig használtam, most egy éve "géptelen" vagyok, és most hogy újat kell venni, kivételesen az ár is számít. De ha mondjuk minőségbeli kérdésekben lényegtelen, melyik rendszeren programozok, akkor beérem egy alsó kategóriás géppel OS nélkül, és felteszek rá egy Linuxot.

Egyébként ez teljesen új információ volt, hogy minden rendszeren lehet fejleszteni minden programozói platformon, szóval hasznos volt, na.. :)


Köszönöm a segítségeket :)

2011. júl. 15. 08:14
 10/46 A kérdező kommentje:
Azt esetleg még meg tudjátok mondani, hogy milyen rendszerigénye van a programozásnak?
2011. júl. 15. 08:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!