Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen operációs rendszeren...

Milyen operációs rendszeren lehet programozni?

Figyelt kérdés
Linux? Windows? Mac OsX? Vagy mindegyiken? Esetleg attól függ, mit akarok fejleszteni (és mivel)? Van olyan programozási platform, ami esetleg több operációs rendszeren is működik?
2011. júl. 14. 21:56
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Helyes! Jó a hozzáállás! A programozás elsősorban logika és fejben történik!

Jó tanács: akármilyen kis példaprogramot is csinálgatsz, tervezd meg. Szokd meg a programtervezést, mert egy nagyobb projektet nem lehet végigvinni enélkül.

2011. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
Tervezés alatt értjük: leírom/rögzítem az elképzelést, tudjam előre, hogy hogyan is fogom kivitelezni, és mi is lesz a végeredmény?
2011. júl. 17. 20:25
 23/46 anonim ***** válasza:
Írta itt valaki hogy az überkockák vagy mik megölnek ha nem "ubuntulinuxozol" 24/7... Ehhez annyit fűznék hogy ennek semmi köze az überkockasághoz... Tudod vannak a "pózerek", ez az ő mániájuk. Aki ért rendesen a prgramozáshoz, nem fog lenézni bármilyen oprendszert is használsz, mert a programozás inkább rólad mint az OSedről szól. Én windows 7 és ubuntu10.10 alatt szoktam programozni eclipse-vel javaban és CodeBlock-sal c++ban. Ja, és még annyit, hogy az überkockaság a gentoonál és a slackware-nél kezdődik... már ha überkockaságnak lehet nevezni azt ha valaki ért a számítógépekhez kicsit jobban mint az átlag.
2011. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

Uccu neki programtervezés tankönyv :-D


Nem ezt értettem ez alatt: inkább azt, hogy rajzold le milyen esemény esetében hogy fog viselkedni a programod. Mikor mi fog történni, az egyes modulok, osztályok, függvények milyen interfészen kommunikálnak, milyen paramétereket adnak át egymásnak. Illetve adatok, adatbázisok használatánál elengedhetetlen, hogy előre meg legyen tervezve, mert arra fog épülni a kód.


Basszus nem vagyok kocka igazából, Slack-al kezdtem '99-ben a Linux-ot és már évek óta csak Ubuntu van :-P :-D

2011. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
De érdekes, hogy Mac-et egyikőtök sem mondott még, hogy azon programoz. Valami oka csak lehet, értem ez alatt, hogy akkor mégis csak jobb egyik rendszer a másiktól, tehát mégsem mindegy, hogy milyen OS-t használok?
2011. júl. 17. 21:06
 26/46 anonim ***** válasza:

Én Linux és nyílt forrás fan vagyok.


Ennek ellenére Win-t használok, mert a munka rákényszerít. A Mac mindig is szimpatikus volt, de egyrészt más árkategória, másrészt meg amikor én kezdtem nagyon ritkaság volt nálunk ...

2011. júl. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Tudtok adni esetleg magyar illetve angol nyelvű fórumokat, újságokat (a már egy ajánlott digitálison kívül, az nagyon klassz) vagy egyéb internetes közösséget, ahol kérdezgethetek, olvashatok és tanulhatok?

És itt be is fejeztem a kérdezősködést, nem traktálok senkit tovább :)

2011. júl. 17. 21:52
 28/46 anonim ***** válasza:
itt Magyarországon szerintem nem sok embert fogsz találni, aki programozik mac-re, viszont amerikában már jóval röbb lenne. amúgy ugyan olyan c-be kell, mint bárhol máshol, nem olyan nehéz. csak itthon nemigen látni macet.
2011. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Tehát valamivel mégis csak másabb mondjuk Mac-en C-ben programozni, mint mondjuk Win-en?
2011. júl. 17. 23:13
 30/46 anonim ***** válasza:
nyilván, de eget rengetően nem nagy a különbség.
2011. júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!