Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen operációs rendszeren...

Milyen operációs rendszeren lehet programozni?

Figyelt kérdés
Linux? Windows? Mac OsX? Vagy mindegyiken? Esetleg attól függ, mit akarok fejleszteni (és mivel)? Van olyan programozási platform, ami esetleg több operációs rendszeren is működik?
2011. júl. 14. 21:56
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
84%

Ha kezdő vagy, már pedig annak tűnsz egy P1es gép is elég gyakorlatilag:)


A gépigény a futtatott operációs rendszertől függ.

Az ubuntunak ha jól tudom egy 1.2Ghz-es procira van szüksége, és 512Mb RAMra:)

Ha Linuxon szeretnél programozni, akkor van egy Full Circle című magazin, abban indítottak egy programozzunk Pythonban c. cikksorozatot, érdemes végigcsinálni:))


[link]


Innen le tudod tölteni PDF formátumban magyarul az újságokat, a programozás mellett megismerkedhetsz az Ubuntu linux rejtelmeivel is:)

2011. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Kezdő, bizony. :) Jó, akkor a lényeg hogy nem négymagos SSD-s szörnyetegre van szükségem, ez nem igényel tehát óriási erőforrásokat. :)

A magazin linket köszönöm, jól jön :)

2011. júl. 15. 13:16
 13/46 anonim ***** válasza:
A programozás 99% kódolás és fejtörés, 1% fordítás. Na az az 1% lehet 2%, ha iszonyat lassú a géped, a fordítás ugyanis eléggé CPU igényes művelet. De lényegében nem számít.
2011. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
Na most ez már annyira nem vonatkozik az eredeti kérdésre, de hozzáértőket érzek, megkérdezem. Gyakorlatilag a programozáshoz akkor nem kell külön program amiben írjuk, csak a megírás utáni "fordításhoz" kell OS-nek megfelelő szoftver? Jól látom, vagy ennyire nem menjek bele, inkább kezdjek el utánajárni, mert nem ilyen egyszerű? :)
2011. júl. 15. 23:03
 15/46 anonim ***** válasza:
Én is most kezdtem és nekem azt mondták hogy mindegy akár notepad is jó. Azonban amikor idáig jutsz hogy elég bonyolult a kód akkor jó egy olyan szerkesztő ami segít.pl:notepad++
2011. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim válasza:
Kezőknek nagyon ajánlom a visual studiot C alapú nyelvekhez nagyon sokat segít viszont van gépigénye is rendesen. Osztálytársamnak új gépet kellett vennie, hogy elfusson.
2011. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

* Computer that has a 1.6GHz or faster processor

* 1 GB (32 Bit) or 2 GB (64 Bit) RAM (Add 512 MB if running in a virtual machine)

* 3GB of available hard disk space

* 5400 RPM hard disk drive

* DirectX 9 capable video card running at 1024 x 768 or higher-resolution display

* DVD-ROM Drive



Akkor az osztálytársadnak igencsak régi gépe lehetett...

2011. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg gép helyett vegyél egy rakás programozás könyvet előbb. Főleg ha ennyire nincs fogalmad róla, hogy egyáltalán mihez is fogsz hozzá.


A programozásban 10-15% a kódolás. A lényeg, hogy algoritmizálj. Én első lépésben papír ceruza: folyamatábra rajzolás. Itt kezdődik.

Utána legyél tisztában a kódolással, alapvető algoritmusokkal és nyelvi szekvenciákkal. És semmi esetre se kezd valami RAD IDE-vel a dolgot. Olyat csak akkor vegyél elő, ha ezek már mennek.

2011. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
Ja persze és mit akarsz programozni??? Mert ez nem derült ki és nagyban befolyásolja mind a gép, mind az op. rendszer igényt :-P
2011. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Hogy mit, az jó kérdés :) Megismerkednék az alapokkal, majd vázlatosan egy-két programnyelvvel, és utána döntenék. Jelenleg még nem tudom konkretizálni, hogy pontosan milyen irányba mennék el. Mondjuk így hirtelen, játékfejlesztés (konzol vagy web), weboldalkészítés vagy mobil alkalmazás fejlesztés... De gondolom, ahogyan egyre mélyebben elmerülök benne, eltérhetek más irányokba is.

Tehát papír és ceruza, rendben, ezzel indítok akkor. Egyelőre vettem egy könyvet (Adrian Kingsley-Hughes és Kathie Kingsley-Hughes; Kezdőkönyv a programozásról), ezt átbogarászom, többször ha kell, és majd utána bővítem a könyvtárat. :)

2011. júl. 17. 20:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!