Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python, C++ vagy C#?

Python, C++ vagy C#?

Figyelt kérdés

Háttérsztori: középiskolában tanultunk egy kevés programozást és megtetszett. Iskola után nem volt választásom dolgoznom kellett. Most megtehetem azt, hogy tanuljak, de mit?


Jelenlegi tudásom a programozásról nagyon alapszintű.


Sokan mondják, hogy érdemes a Python-nal kezdeni, mivel egyszerűbb megtanulni, így később talán könnyebb lesz a többi nyelvekkel ismerkedni. Vannak olyanok, akik a C++ ajánlják, mivel az nehéz és az után minden "gyerekjáték". C++ érdekelne a játékfejlesztés miatt, viszont a Python sem esik kívül érdeklődésemen.


Köszönöm a tanácsokat, illetve ha tudtok pár linket küldeni, hogy hogyan vágjak neki.



aug. 16. 14:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató hozzászólást xd
aug. 17. 01:11
 12/21 anonim ***** válasza:

Üzleti / windows desktop alkalmazások: c#


Játékfejlesztés: C# unity/ c++ unreal engine.


Deep learning ML: Python


Egyéb számítás igényes appok c++

aug. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Első nyelvnek a Pythont ajánlom. Könnyen tanulható, és még a piacon is keresett. A C# nem rossz, de szerintem túl sok benne a micro$oftos hülyeség. A C++ szerintem túl nehéz első nyelvnek.

Egyébként a játékfejlesztést csak akkor ajánlom, ha mazochista vagy, esetleg ha indie játékokban gondolkozol. Érdekesnek tűnhet a munka, de a cégek a játékfejlesztőket embertelen módon hajtják, az irodában alvás is mindennapos náluk.

aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Python-al az a baj, hogy sok mindent is elrejt és csak high-level tanulsz programozni és kimarad a motorháztető alatti dolgok. Nem tanítja meg a helye memória használatot se.


Továbbá a Python sokmindenre jó valóban, de Mo. az egyik legkevésbé elérhetők a cégek számára. Így, nem ide hozzák a projekteket, mert nincs jó Python fejlesztő. Így állás helyes sincsenek olyan nagy számban, mint FrontEnd vagy Java nyelvekben.


Forrás: Hays 2024-es jelentése

aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#14-es voltam:


A "C++ szerintem túl nehéz első nyelvnek". Itt a "szerinted"-en van a hangsúly. De pont a sok mindenre figyelni kell valóban, de ez adja a hatékonyságát a C/C++ nyelveknek, hogy célnak megfelelően kezeled az erőforrásokat, nem pedig úgy ahogy a nyelv írók megálmodták.

Míg a GC azaz szemétgyűjtő nyilván kényelmi faktor, de egyben a fejlesztő "lustulni" is képes, ami könnyebbség érzését kelti.


De tudom, hogy úgy is lepontozol, mert nem ez az ami hallani akartál és nem fér bele a valóságodba, így inkább hülyének titulálsz. :)

aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#14, #15-s voltam. Jah igen, az új személyes projektemben írtam is erről: [link]


Szépen lassan fejlődik a tartalom :)

aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16%

Én a C++-t nem erőltetném. Egyrészt, piaca is alig van már, egyre kevesebb helyen használják. Másrészt szerintem is túl nehéz, az újabb szabványokkal pedig egyre bonyolultabb. Egyszerűen nem látom értelmét ráerőltetni egy kezdőre.

C tudás jól jöhet, az is tökéletesen elég arra, hogy az ember átlássa a memória működését, a bitműveleteket, stb. De ezen a vonalon nem érdemes tovább menni, ha igen, akkor pedig Rusttal.

aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Alex Fly ***** válasza:

Ha komolyan érdekel a programozás,akkor:

- Python

- C#

- C++

Ebben a sorrendben.

A Python nagyon jó kezdő nyelv, egyszerű és elég hatékony eszközöket ad az ember kezébe. A C# kezdetnek bonyolultabb, az elterjedt "C"-típusú szintaktikával és objektumorientált filózófiával; ám rengeteg kényelmi eszközzel. És a C++... A három közül a leghatékonyabb, viszont a legtöbb odafigyelést igénylő nyelv. És ha ezeket a nyelveket ismered, akkor a modern nyelvek kb. 90%-ával is elboldogulsz...

aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Emberek, had ő döncse el mivel akar foglalkozni. :)
aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

17. “Én a C++-t nem erőltetném. Egyrészt, piaca is alig van már, egyre kevesebb helyen használják.”


Helyett: a nyelv népszerűsége rekordokat döntöget, többen használják, mint valaha, és a nyelv teljesen kirobbanthatatlanul dominál le egy fél tucat piaci szegmenst.

[link]


“De ezen a vonalon nem érdemes tovább menni, ha igen, akkor pedig Rusttal.”


Amikor nekiálltál arról hazudozni, hogy a C++-t egyre kevesebben használják, egyből sejtettem, hogy innen fúj a szél… nyugaton már lecsengett, nálunk most tetőzik a Rust kultusz. A valóság azonban az, hogy a Rust egy érdekes ötlet volt, de a nyelvvel kínszenvedés fejleszteni, szinte minden feladatra van nála jobb nyelv (C++, Zig stb.), a Rust biztonsági garanciáit a C++ és a Zig 90%-ban hozzák, miközben mindkettő köröket ver rá mind fejlesztési, mind runtime sebességben. (Nyugaton már) lejárt lemez, az early adopterek már a Zigre, Circle-re stb. vannak ráizgulva, a Rust már kb. nem érdekel senkit.

aug. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!