Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python, C++ vagy C#?

Python, C++ vagy C#?

Figyelt kérdés

Háttérsztori: középiskolában tanultunk egy kevés programozást és megtetszett. Iskola után nem volt választásom dolgoznom kellett. Most megtehetem azt, hogy tanuljak, de mit?


Jelenlegi tudásom a programozásról nagyon alapszintű.


Sokan mondják, hogy érdemes a Python-nal kezdeni, mivel egyszerűbb megtanulni, így később talán könnyebb lesz a többi nyelvekkel ismerkedni. Vannak olyanok, akik a C++ ajánlják, mivel az nehéz és az után minden "gyerekjáték". C++ érdekelne a játékfejlesztés miatt, viszont a Python sem esik kívül érdeklődésemen.


Köszönöm a tanácsokat, illetve ha tudtok pár linket küldeni, hogy hogyan vágjak neki.



aug. 16. 14:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem C#.

De amúgy JS.

aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Konkrétan mit akarsz csinálni vele? Ez a legfontosabb. Ha nem tudod, mit fogsz vele kezdeni, akkor úgysem tanulod meg rendesen.


Játékot is tudsz Pythonnal fejleszteni, nézd meg a Godot 4 játékmotort.

aug. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
12%

A cél a lényeg.


De ha tanulásra kell, akkor - szubjektív véleményem szerint - C++ ezek közül. Sok dologra jó, jobban rávilágít az alacsony szintű műveletek természetére, de a magas szintű szoftverfejlesztés is megoldható vele. Igaz, nem egyszerű munka.

aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%

Csak úgy megtanulni, nem fog menni. Ahogy elöttem is írják, hogy a nyelvet használni is kell vmire. Az alap működése kb 1 hét, ha van mögötted nyelv.


Problémára választunk eszközt!

aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%

Ha játékfejlesztés is érdekel és a fentiek közül akarsz választani, akkor a C# unity és C++ unreal kombó ajánlott.


Én C#-ban fejlesztek Unity motorral. Ami még nagyon fontos, ha telefonra is szeretnél fejleszteni, akkor csakis Unity a kettő közül. Van egy feltörekvő motor még a Godot, állítólag abban is lehet C#-ban fejleszteni, de annak főleg a saját script nyelve az ideális. Még nincs akkora közössége, mint a Unitynek, de volt egy baklövése a Unitynek ami miatt sokan átpártoltak arra és azóta elég népszerű.


Viszont, ha csak gépre fejlesztesz és nagyon erősen optimalizált 3D játékot szeretnél, akkor inkább az Unreal ajánlott. Unityben és Godotban is lehet nagyon szép játékokat csinálni, mivel a megjelenés a shadereken múlik főleg és nem a játékmotoron. Viszont a másik 2 motorban kicsit körülményesebb összehozni, de nem lehetetlen!

aug. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

#1-es vagyok, le lettem pontozva, de az az igazság, hogy manapság a Javascript a leguniverzálisabb nyelv. Azt érdemes elsősorban tanulni.

Javascripttel meg tudod csinálni egy weboldal frontendjét és backendjét szinte teljes egészében, tudsz vele asztali alkalmazást készíteni, mobilappot, sőt még a James Webben is használnak JS-t. Alig van olyan dolog, amit ne lehetne JS-sel megoldani.

aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

#6: ha megnyugtat, mindenki le van pontozva.


Már vagy 15 éve felfedeztem ezt a törvényszerűséget: az internet népe szerint minden programozási nyelv a legjobb és a legrosszabb.

aug. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
#7 Itt úgy működik, hogy ha nem azt hallják amit akarnak hallani, akkor már le vagy pontozva. :)
aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Teljesen laikus vagyok és minden választ köszönök, mindegyik hasznos volt számomra.
aug. 16. 23:25
 10/21 anonim ***** válasza:
56%
Így hogy egy célt sem vagy képes meghatározni magad előtt, hogy egyáltalán mire használnád a nyelvet teljesen felesleges bármelyiket is erőltetni, úgyis beleunsz.
aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!