Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Leírná nekem, aki tudja az...

Leírná nekem, aki tudja az alábbi példára R-ben vagy Python-ban a kódsort?

Figyelt kérdés

R-ben vagy Python-ban lenne szükséges az alábbi példa alapján egy olyan radar diagramra, ami egy összehasonlító radar lenne (kombinált).

Annyit szeretnék, hogy azoknál a kategóriáknál, ahol kicsi számok vannak ott ne 0 és 100 között legyen a minimum és maximum érték, mert azok esetén a két összehasonlított adat abszolút nem látszik. Tehát például, ha egy kategóriánál az egyik érték 1,24 míg a másik 3,45 akkor a minimum legyen 0, a maximum pl 7. Vagy ha az egyik 8, a másik 21, akkor a minimum legyen pl 2, a maximum pedig 35.

Ugyanis, ha minden kategória esetén 0 és 100 között van akkor lényegében értelmezhetetlen vizuálisan az összehasonlítás.

A radarok a két személy adatai által "befoglalt terület" esetén egyiknek áttetsző sötétzöldnek, a másiknak áttetsző pirosnak kellene lennie, mindegy melyik van "felül". Címe pl a Színészek adatai, alcím: Előadások


Szereplő Előadás/év Összes darab Előadás/nap(2022)

Sándor 455 1322 1,34

Erzsébet 534 1981 2,41



És még az előbbihez folytatólagosan jönne:


Kihagyott előadás % Nézők/darab Színházak száma (össz)

12,6 561 8

7,21 457 3



Eljutok egy darabig az ilyen vizualizációkkal, de valahogy mindig a végén elakad a dolog, akár R-ben, akár Python-ban.


Ha valaki bemásolná nekem a parancssort, ahol nekem csak a kategóriákat és a min-max értékeket kell beírnom, azzal nagyon sokat segítene!:)


Nagyon szépen köszönöm előre is az esetleges segítségeteket!



jún. 16. 16:16
 1/2 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jól jeleníti meg a szövegben, de a szereplőkön kívül 6 oszlop lenne egymás mellett és az ahhoz tartozó 6 érték ezek alatt vannak ugyanúgy sorban (csak sajnos elcsúszva :/ )

Köszönöm :)

jún. 16. 16:17
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kopizd be chaggpt-be, meg tudja csinálni neked.
jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!