Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python-ban hogy oldom meg ezt?

Python-ban hogy oldom meg ezt?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Morse Kód megfejtő programot írok Python programnyelven, és jól is megy, már meg is csináltam szinte teljesen, viszont egy gondom van vele. A végén, a dekódolt mondat teljesen egyben van, én viszont azt szeretném, ha ez nem így lenne, hanem szavanként el lenne választva. Azaz pl. a csatolt fotóban is lehet látni, hogy a program azt adja ki hogy ,,HAVEANICEDAY’’ , én viszont azt szeretném ha azt adná ki hogy ,,HAVE A NICE DAY’’ .

Tud valaki segíteni? Köszönöm

Itt a program: [link]



jún. 2. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Eléggé nehézkessé teszi az ilyen jellegű screenshot a debugot.

A ''.join(...) az utolsó sorban nem jó. Ott ' '.join kell, így space nélkül fűzi egybe.

jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, megnézem, köszönöm.
jún. 5. 06:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert morseben csak a betuket lehet atvinni, szokozoket nem.
jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: A morzénál vagy van jel, vagy nincs jel. (tipikusan valami vivő frekit hallasz vagy nem hallasz)

A "ti" a rövid jel, a "tá" a hosszú. Ha a ti 1 egység hosszú, a tá 3 (az egység hossza meg az átviteli sebességtől függ). A betűn belüli jelek közt 1 egység hosszú szünet van, betűk között 3. Szavak közt - ha jól emlékszem - 5, mondatoknál meg 7 vagy több.

Nagypapám rengeteget csinálta, és elég jó is volt benne. A számokat fejből írtam, de kb. jó.

Szóval amit írtál, az nem jó, a hosszabb szünet a space (az viszont igaz, hogy nincs külön karakterkódja).

jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Komolyan képes voltál lefényképezni a monitort...?!?
jún. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!