Megbánni nem fogod, Linuxos hekkerként mondom. Az M széria miatt már egy ideje én is kimaxolt Macbook Pro-val tolom a normális ARM-os Linuxos gépek megjelenéséig, de lehet hogy maradok azután is.
júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
13/27 anonim válasza:
Sok tanár be sem engedi a laptopot vagy a tabletet órára...már 3 egyetemen volta és mindenhol vannak ilyen tanárok...az biztos hp ne legyen
júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
14/27 anonim válasza:
Programtervezőire csak és kizárólag windows, mert azt fogod tanulni. A két rendszer nagyon más. Vegyél egy használt ThinkPad T480-at. Mindenre elég lesz és a pénztárcád is megkíméli. i5, 16-32GB RAM és tied a világ. Plusz: idéntől ingyenes a VMware workstation pro: annyi VM-et futtathatsz amennyit nem sajnálsz.
júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
15/27 anonim válasza:
A 14-es válaszhoz kiegnek: Semmi értelme egy bivalyerős gépet venni, mert abszolút semmilyen gépigényt nem feltételez az egyetemi szintű programozás. Ha kellene gépigény, akkor pont progterven van HPC (high performance cluster: szerverpark) amire csak be kell sshzni és futtatni a jobot. Szóval tényleg semmi értelme méregdrágán megvenni a macbookot, mikor nem fogod kihasználni. Helyette 100-150e forintért lehet venni gépet amit tudsz strapálni, nem félted annyira és ugyanúgy több mint elég lesz.
júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
16/27 anonim válasza:
#14: mégis mit tanulsz a windows-ról programtervezői szakon? Melyik mikiegér-főiskolára jártál?
Még mindig várom, hogy valaki konkrétumokat írjon. Mi az, ami nem ment linuxon vagy macen, és melyik egyetem programtervezői szakán történt?
júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
17/27 anonim válasza:
#16
Persze, eltölthetsz 40 órát össze-hack-elni a mac-edet, hogy az adott esetben ősrégi vagy oktató által fejlesztett/crack-elt elvárt eszközt használtad tudd egy feladatra, ami max 20 perc.
De értelmes ember nem így cselekszik.
júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
18/27 anonim válasza:
Linux-szal semmi baj nincs, de bőven elég a WSL, illetve mint írtam ma már annyi VM-et futtathatsz amennyit nem sajnálsz.
Amúgy meg ne abból indulj ki, hogy a kedves friss hallgató profi módon ismeri a teljes progos világot. A tanárok 99%-ban Windowson fogják bemutatni a dolgokat, a hallgatónak meg az egy extra komplexitás faktor, ha nem ugyanaz az OS, az IDE és mindenféle nyavalya mint ami a tanárnak.
Amúgy villamosmérnök vagyok a számtech iparban.
júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
19/27 anonim válasza:
17: Azért kérdezem, hogy hova jártál. Én elhiszem, hogy vannak olyan helyek, ahol ősrégi, oktató által mókolt szarok és crackelt szoftverek használatára kényszerítik a hallgatókat, csak nem tudom, hogy hol. Elárulod?
júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
20/27 anonim válasza:
#19
Az én személyes tapasztalatom nem releváns, mert én mérnökinfós voltam. A proginfóról ismerősöm mesélt. Ha így is érdekel, akkor ő ELTE proginfó, én BME mérnökinfó.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!