Ha ma kezdődne a számítógépek karrierje, akkor milyen gépek születnének?
Ha még nem lenne számítógép, csak most kezdenék őket kifejleszteni, akkor milyen szerkezetű gépek születnének?
Tegyük fel, hogy a technológia olyan lenne, mint ami ma van.
Nyilván más lenne, mint ami régen volt, de miben lenne más?
50,51, sajnos te szakmailag pocsék vagy. Egy csomó hülyeséget sorolsz annak védelmében, hogy miért is jó a szar és meg sem látod a jóban, a 64 bitben rejlő lehetőségeket. Az érveid erőtlenek, nevetségesek, gyengék. A 8 bit nem jobb a 64 bitnél.
A perifériák írás-olvasásánál, ha párhuzamos, ha soros, létezik nyugtázás, az USB esetében meg még keretező protokoll is. Tehát, az álláspontoddal éppen ellenkező az eredmény. Az meg tényleg vicces, hogy te azért tartod a 8 bitet alkalmasabbnak a 64 bitnél, mert abban (szerinted tévesen), szövegek tárolása esetén kevesebb a redundancia.
A 8 bit, mint legkisebb elemi tárolóegység, pont, hogy fölöslegesen terheli a rendszert. A memória laptáblázatok fölöslegesen nagyok, a rajtuk történő műveletvégzés időigénye extrém magas.
A 8 bit nem azért terjedt el, amit te állítasz, hanem azért, mert 8 bites mikrogépből sokkal többet adtak el, mint kis- és nagygépes rendszerekből.
A 64 a 8 hatványa, ebből következően, szükség esetén kifejezetten alacsony műveletigényű kompressziós/dekompressziós, vagy transzkóder algoritmusokat lehetne írni, vagy iratni.
A BIOS tartalom meg nem software, hanem firmware, a hardver szerves része. Ha egy célgéphez fpga-ban valósítanék meg valami glue logikát, arra is azt mondanád, hogy software?
Nevetséges a pentiumra hivatkozásod is. 64 bites processzor már 1967-ben is létezett, pár évre rá meg már nagyon sok szuperszámítógépben dolgozott 64 bites cpu.
"A 8 bit, mint legkisebb elemi tárolóegység, pont, hogy fölöslegesen terheli a rendszert. A memória laptáblázatok fölöslegesen nagyok, a rajtuk történő műveletvégzés időigénye extrém magas" -> És ezen mit változtat ha nem 8 bitet címzünk egy művelettel, hanem 64-et? Miben változik a laptáblázat mérete a mostanihoz képest? És miért végeznénk kevesebb műveletet? Ezt szépen vezesd le.
"A 8 bit nem azért terjedt el, amit te állítasz, hanem azért, mert 8 bites mikrogépből sokkal többet adtak el, mint kis- és nagygépes rendszerekből." -> 1966-ban kezdtek terjedni a 8 bites memóriát használó megoldások. Még mikroprocesszor hírből sem volt ismert. Tehát ez amit itt állítasz tényszerűen hazugság.
"A BIOS tartalom meg nem software, hanem firmware, a hardver szerves része." -> Tehát ha elmegyek a boltba és veszek egy processzort (mondjuk egy korszerű intel vagy ARM-et) meg kell vegyem hozzá a BIOS-t is mert én nem írhatom meg a saját elképzelésem szerint, mert a BIOS a hardver szerves része? Ezen egészen jót nevettem most.
Az FPGA meg hogyan jön ide? Hogy kerül ide?
Melyik 64-bites processzor létezett 1967-ben? (és mennyire volt elterjedt? "nagyon sok szuperszámítógépben dolgozott 64 bites cpu? releváns hivatkozást /lehetőleg linket/ kérek erre az állításra).
CDC 7600 (1967)
CPU 60-bit processor @ 36 MHz
Memory 3.84 Megabytes (up to 512000 60-bit words)
Itt van ez a hatvan bites vasdarab, hirtelenjében ezt találtam. Amúgy igazad lehet, ha csak 60 biteset tudtak az elődök összekotorni, akkor a 64 bites nyilván lehetetlen vállalás lett volna. ;)
Az megvan, hogy ha a legkisebb címezhető egység nem 8 hanem 64 bites, akkor ennyivel kevesebb, nyolcadannyi, bejegyzésre van szükség ugyanannak a memóriatartalomnak a nyilvántartására? Ha meg kevesebb a bejegyzés, akkor természetszerűleg a műveletek is felgyorsulnak. Free, dirty, best fit.
Kemény vagy, öreg. Küzdesz, mint disznó a jégen! Már a hülyeségeiden röhög körülöttem mindenki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!