Info tanar szerint nagyon bonyolult megtanitani a szamitogepet szorozni?
LOL
WTF?
Ez tanár? Akkor én számítástudományi szakprofesszor emeritus vagyok :D
A szorzás nem egyéb, mint összeadások sora.
A digitális, kettes számrendszeren alapuló számítógépek meg, hogy, hogy nem, programozható összeadógépek.
Az olcsóbbak nem képesek -natívan- szorzási művelet végzésre (csak programozva), a drágábbak már igen. Ehhez speciális szorzó áramköröket (Dadda, Wallace) fejlesztettek ki.
Most vagy tényleg már ennyire válságban van az oktatás, hogy olyanokat is betesznek technikai tárgyakat oktatni, akik agyban a 4 általános környékén vannak, vagy a kérdező értett félre valamit nagyon.
1. A klasszikus értelemben vett számítógépeket nem "tanítják", hanem programozzák. Oké, a gépi tannulás (amit tévesen mesterséges intelligenciának szokás nevezni) tényleg betanító minták segítségével történik, de .... azért normális körülmények között egy szorzást, ami remekül elgoritmizálható, nem az MI-re fognak bízni, és nem hinném, hogy a neurális hálók volt a téma az órán.
2. A szorzás pedig egyáltalán nem bonyolult művelet. Már a 30-40 évvel ezelőtti procik is ismerték, sőt, még az osztást is, ami azért csöppet nagyobb falat. Amivel talán egy ideig probléma volt, azok a lebegőpontos számok, bár ez is csak részben igaz: ugyanis szoftveresen ez is megoldható volt, másrészt meg már kb. 30 éve a számítógépeink része az FPU. (Enélkül pedig a többi lebegőpontos műveletet is szoftveresen kellett implementálni, nem csak a szorzást.)
Amivel tényleg meggyűlhet a gépek baja, az például az irracionális kifejezések, vagy az egyéb matematikai struktúrák (pl. komplex számok, vektorok, mátrixok) szorzása. De ez sem megoldhatatlan, bár a procik alapból tényleg nem tudják (sz.v.sz. felesleges is lenne), szükség esetén az adott célszoftverekben (pl. számítógépes algevrai rendszerekben) szoftveresen ezeket is már jó ideje megvalósították.
Szóval tényleg nem tudom, hogy most melyikőtök mondott vagy hallott hülyeséget, de ez így nettó butaság.
Az, hogy "az osszes letezo kimenetelt meg kell neki tanitani", szintén baromság. Ezért léteznek az algoritmusok. A módszert kell beprogramozni, ami alapján tetszőleges számon el tudja azt végezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!