Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan szerezzek nyáron infós...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Hogyan szerezzek nyáron infós gyakornoki munkát/diákmunkát?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok programtervezőinformatikán, és néhány ismerősömtől azt hallom, hogy a suli nem készít fel gyakornoki munkára, ez mennyire igaz, hogy többet kéne tudni, mint a suli ad? Ha igen akkor, hogyan kéne munkára felkészülnöm?

2023. dec. 21. 14:43
 1/10 anonim válasza:
66%
Jelentkezel önéletrazokkal és motivációs levelekkel cégekhez. Az IT-ben nem vagyok otthon, így konkrétan helyeket nem tudok ajánlani neked, de keress neked szimpatikus cégeket és írj nekik, hogy miért szeretnél náluk dolgozni, miben szeretnél fejlődni, mik az erősségeid, ilyenek.
2023. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Otthoni gyakorlással, neten böngészéssel, esetleg bootcampekkel szerezhetsz hasznos tudást. Gyakornoki munkát pedig leginkább ismeretség útján szerezhetsz.
2023. dec. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Ismerettség nélkül mi a helyzet?
2023. dec. 21. 17:01
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha van megfelelő tudásod - amit az egyetem, főleg nem az első évben, de később se nagyon ad- akkor diákszövetkezeten keresztül rengeteg munka van kifejezetten gyakornokoknak.
2023. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ismeretség nélkül ha nem is lehetetlen, de baromi nehéz.
2023. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Honnan szalajtották ide ezeket az OKJ végzettségű vidéki önkormányzati munkásokat, akik olyat írkálnak hogy ismerettség kell gyakornoki pozíció betöltéséhez? Megkezdődött a falusi polgármesteri hivatalban a karácsonyi szünet mert nincs fűtés vagy mi?


A kérdésre válaszolva: aki informatikus egyetemi hallgatóként nem tud Budapesten gyakornoki munkát találni az nagyon tehetségtelen. Ott van például a Schönherz Iskolaszövetkezet vagy Mind-Diák Szövetkezet akik a tavaszi / nyári időszakban több száz gyakornoki lehetőséget hirdetnek általában. Legtöbb esetben elég beadni az önéletrajzodat ÉS érteni az adott technológiához amit kérnek (pl: ha te C# fejlesztő akarsz lenni akkor nézd meg mik az elvárások egy C# gyakornoki pozíciónál és már készülj rá januártól). Másfelől ha még rendelkezel releváns nyilvános github repositoryval ahová feltöltöd a forráskódjaidat és egybevág a gyakornoki pozi elvárásokkal akkor szinte garantált a visszajelzés. Az pedig szintén egy hülyeség, hogy az egyetem nem készít fel gyakornoki munkára. Ha kettesekkel csúszkálsz az egyetemen és örülsz ha sikerül a pótzh-n vagy UV-n átcsúszni akkor te valóban olyan gyenge képességű vagy, hogy nem garantálja az egyetem az elhelyezkedést (de nem kell aggódni, ilyen esetben te hiába szerzel tapasztalatot 1 cégnél, ott sem leszel soha zseni), de ha tehetséges hallgató vagy aki érti is amiről szó van az egyetemen nem csak a túlélés a célja akkor bőven megadja az alapokat.

2023. dec. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Baromi egyszerű, jelentkezni kell.

Nem tudom mennyi mindent csinálsz az egyetem mellett (pl szakkoli vagy hobbi projekt stb). A gyakornokoskodás azt hiszem köteleuő is nektek, meg amúgyis kell, hogy komolyan vehessenek diploma után.


Jelentkezz szimpatikus cégekhez. Nem kell még elkapkodnod, van időd, akkor sincs baj, ha nem első év utáni nyáron kezded. Én akkor kezdtem, IT-ben, nem IT-sként. (Egyetemi tanár ajánlott munkát). Utána meg már volt elég tapasztalatom.


Ha úgy érzed nem elég a tudásod, akkor udemis, courseras kurzusokat csinálj. De szerintem gyakornokoktól nem várnak olyan sokat

2023. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, csak tudod ez nem így működik a valóságban. Beadod a jelentkezésedet ezer helyre. Hónapokig semmi válasz, még csak egy köszi sem, hogy megkapták-e. Elkezded felhívni, udvariasan próbálsz érdeklődni, mire leordítják a fejedet, hogy neki erre nincsen ideje, meg különben sem kell nekik gyakornok. Közben persze regisztrálva vannak gyakornoki partnerként az egyetem rendszerében, hogy szívesen fogadnak mindenkit.
2023. dec. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Hát nekem ez volt pedig tavaly, (nem infós) végzősként (infós munkára jelentkeztem) Ráadásul nem gyakornoknak jelentkeztem, csináltak nekem pozit, mert nem tudtam elég órát vállalni. Jóval előbb kezdtem, de egy-két hónap elég volt a jelentkezések elkezdésétől az aláírásig. Még alkudoztam is, utasítottam el ajánlatot meg minden. Ekkor 1 év tapasztalatom volt (szintén egyetem mellett), amit ugye egy professzor által kaptam. Friss diplomával ugyanígy csinálom most, egy évvel később. Tavaly sok helyre jelentkeztem (50-100) és egy komoly ajánlat/cég volt. Most 10-15 helyre jelentkeztem. 1 ajánlatom van, plusz 1 lesz még várhatóan. Egyet lemondtam utolsó kör előtt.
2023. dec. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Könnyű diákmunkát találni, ha picit kitünsz a tömegből. Itt nem magas a mérce, de azt figyelembe kell venned, hogy szinte minden vetálytársad a tanulmányaik végén vannak, úgy hogy az adott pozícióval kapcsolatban volt már legalább 1-2 tantárgyuk és valami minimális egyéb ismeretet lehet önmaguktól összehoztak, ami ezekre ráépít.


Tehát te 1. éved végén rettenetes pozícióból indulsz, de ha a tudásod megengedné, hogy kitünj a tömegből, sok munkáltató nem fog alkalmazni, mert az egyetem elejen nagyon idő igényes, így nem tudsz majd elég órát dolgozni és ezt feltétlenül te sem látod. Írtad is, hogy a "nyárra" szeretnél, de a cégek nem akarnak 2 hónapra diákot felvenni.


A cég szemszögéből a diákmunka az első kb 2 hónapban egy befektetés. Betanítják az illetőt. Rámegy jó pár, elég drága senior óra, hogy felhasználható legyen a gyakornok, így a cégek többnyire szeretnének rád minim 6 hónapon át számítani, de a legoptimálisabb, ha pár hónap diákmunka után már főállásban tudnál dolgozni. Ezért is szeretik a végzősöket. Könnyen ki lehet nevelni a "képzett" juniort piaci bér alatt.


Én a BMEre jártam és sokkal jobb gazdasági helyzetben is azt láttam, hogy az szaktársaim a Mérnökinformatikus képzés 3. évének végén (6. félévben) sokan azért csúsztak, mert csak ősz közepén találtak gyakorlati helyet. Sokan pedig oda mentek, ahova bejutottak, attól függetlenül, hogy érdekelte őket az adott stack vagy irány.


Páran pedig a piacon nem is tudtak elhelyezkedni, így egyetemen lévő projektekre csatlakoztak.


Annak volt könnyű az elhelyezkedés, aki az egyetemen kívül a tanulmányai alatt dolgozott hobbi projecteken és felhalmozott valami extra tudást, amivel ki tud tünni a tömegből.


Ezt szerintem első éved után közel lehetetlen és ha sikerül is a cégek nem fognak egy első éves egyetemistát felvenni, főleg nem 2 hónapra.

2023. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!