Macbook vagy windows/linux gep?
Sziasztok!
Mist kezdtem el az egyetemet programtervezoin.
Van egy ket targy ahova kell a gep(pl online moodle teszt a vizsga) vagy prog oran, tanar szerint jobb ha mindenki a sajat laptopjan dolgozik( a benti gepek nagyon lassuak)
Így mindenképp Windows.
Egyedül akkor szükséges a MAC, ha Applere akarsz fejleszteni. De az már egy másik történet.
Apple-re fejlesztéshez sem feltétlen kell Mac.
Szerintem tulajdonképpen bármelyik rendszerrel megoldható a kérdés.
Én alapvetően NIX párti vagyok, de természetesen rengeteget kell Windows és Mac rendszereket használnom, programozom és üzemeltetek is.
Linux és Mac alatt is megtalálsz mindent, ami kellhet. Mac esetén elképzelhető, hogy fizetned kell bizonyos fejlesztői környezetekért, alkalmazásokért, ez igaz lehet a Windows-ra is, de alapvetően szerintem bármelyik rendszerrel abszolválhatod a programozói részét.
Kérdés lehet az is, mi másra szeretnéd még használni a gépet.
Grafika munkák? Videok szerkesztése? Zeneszerkesztés? Játék? Stb.
Ha ezek közül bármelyikkel komolyabban akarnál foglalkozni, akkor a Linux nagyjából ki is esett. Marad a Mac vagy Windows.
Ez meg egy örök kérdés a két tábor között, ezért nem feltétlen mennék bele az egyéni preferenciáimba. De ha muszáj lenne, akkor... a kettő közül inkább a Windows rendszerre szavaznék.
"Egyedül akkor szükséges a MAC, ha Applere akarsz fejleszteni."
Ez baromság. Macet használ szinte kivétel nélkül az egész cég, ahol dolgoztam és egyáltalán nem Apple platformra fejlesztettünk...
Ettől függetlenül szerintem egyelőre maradj a Windows-nál.
"és egyáltalán nem Apple platformra fejlesztettünk..."
Ezzel a logikával, ami neked van?
Igen, ezzel.
Cross-platformról hallottál már? :D
Preferencia kérdése.
Én minednképp a Linuxot részesítem előnyben, a Moodle használatához pedig egy böngésző kell csak.
Programozásnál meg függ attól, hogy milyen nyelven, milyen fejlesztőeszközzel dolgoztok. Mert ha valami platformspecifikus dologgal, akkor nincs sok választásod. (Esetleg az emuláció vagy virtualizáció.) De ha mondjuk szabvány C++-t tanultok, ott édesmindegy az oprendszer, csak legyen rajta egy kulturált C++ fordító.
Akármennyire nem vagyok oda a windowsért az operációs rendszerek között ez a leginkább kompatibilis a dolgokkal. És egyetemen sokszor vannak olyan tárgyak amik valamilyen kevésbé használt programozási nyelvet/ környezetet használnak. (Pl nekem Xilinx egy adott verziója csak windows 7 en volt hajlandó elfutni mert az egyetem legacy FPGAkat használt). Vagy épp Octave programozási nyelvvel kellett adatbányászaton dolgozni(ne kérdezd miért) ami windowson se futott jól nemhogy MacOSen.
Később munkában mindegy lesz, mert az esetek nagyrészében linuxra deployolsz és vagy remote szerverre deployolsz vagy konténerben is fejleszthetsz.
IOS re vannak crossplatform megoldások, nem mindenki natív appokat tesz ki az Appstore ra.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!