Laptop mérnökinfóra?
Sziasztok! Mérnökinformatikus szeretnék lenni, lassan kezdem is, mire kell figyelni laptop vásárlásnál? Lényegében RAM (8gb, ddr4) és egy középkategóriás proci (Intel core i5) kell csak?
És ha igen, ez mennyivel "növekedne", ha 3d-s tervező szoftvert (catia, solidworks) is szeretnék használni?
Inkább 16gb, IT-ban egy idő után azt veszed észre, hogy mindig egy csomó cucc lesz nyitva a gépeden és ehhez mindenképp kell több ram. Másik indok pedig, hogy ha kellene valamire virtual machine, akkor megint csak hasznos a több ram.
Ha a pénzed nem engedi, akkor most még jó a 8gb ram, mert I5 alá semmiképp se menj és akkor később bővited. De ha megteheted, akkor 16gb-vel keress I5-t.
#1 vagyok.
Catia szereti a ramot és azt hiszem a system requirement is úgy fogalmaz, hogy "8gb or more", de lehet csak 6gb-t mond, viszont érted a lényeget, 8gb rammal fájdalmas lesz létezni.
"Lényegében RAM (8gb, ddr4) és egy középkategóriás proci (Intel core i5) kell csak?"
Hát ha azt akarod hogy anyázásból álljon a napod és homokórázásból ameddig más effektív munkát tud végezni akkor nyugodtan vegyél 2023-ban ilyen leselejtezett fost, de ha hatékonyan akarsz dolgozni akkor beleinvesztálod azt a kis összeget és veszel egy normális laptopot ami az első munkahelyed fizetésének a feléből megtérül...
"Hát ha azt akarod hogy anyázásból álljon a napod és homokórázásból"
Öreg, te valahogy nagyon ottragadtál az ezernyolcszázas években.
Kérdező: Az elmúlt években a hardverek erkölcsi avulása jelentősen lassult.
Míg régen, tizen-, huszon- éve egy proci+RAM kombó két év alatt tökéletesen outdated (avult) lett, addig ma, egy öt-hat évvel ezelőtt vásárolt gép is képes helytállni, ugyanazon feladatcsokorra vetítve.
Egy mérnökinfót még az utóbbi néhány évben kiadott leggyengébb, PC architektúrájú hardverrel is képes leszel kimaxolni, pedig az több mint három év.
A 3D egy más világ, oda mindig is kellett és ma is kell az erős vas, bár avulás tekintetében ott is érzékelhető némi megtorpanás, ami azt jelenti, hogy egy ma UP-TO-DATE (korszerű) gép, úgy három év múlva is garantáltan használható lesz, ugyanarra a tevékenység-profilra.
Az embereket ma már nehezebb bezavarni a f@szerdőbe, mert jóval tájékozottabbak is mint korábban voltak és a szoftverek sem feltétlenül igénylik a teljesítmény-többletet.
Várd meg, amíg elkezdődik a suli és 1-2 hónap múlva már tudni fogod, hogy kb. milyen gép kell.
Vásárlásnál pedig nem csak a proci meg a ram számít. Ez egy laptop, amit hordozni fogsz. Ha veszel egy gagyi gyenge vackot, az pár hónap alatt szétesik.
#9
Ez egyébként nem teljesen igaz. 1-2 hónap után nem fogod tudni, hogy 2 év múlva mi kell.
Bizony az egyetem nagy részét egy viszonylag gyenge géppel is le lehet tudni, mivel nagyon komoly dolgokat nem futtatsz a gépen. Viszont ha az 1-2 hónap alapján veszel egy gyenge gépet, akkor 1-2 év múlva, amikor mondjuk majd androird studio-t kell használni egy tárgy keretében, akkor lábon fogod magad szúrni, olyan lassú lesz minden.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!