Milyen laptopot vennétek egyetemre, mérnökinformatikus szakra?
Most kezdtem az egyetemet és szeretnék venni valami jó kis laptopot.
A 300-450k árkategóriában legjobb ár-érték arányút keresem.
Mindegy, főleg ebben az árkategóriában.
Egyetlen dolog, amit nem vennék az Apple termék. Ezt úgy írom, hogy Macbook Air felhasználó vagyok és azzal kezdtem a BME Mérnökinfót még.
Tehát semmi bajom a márkával és a termékeivel ...
... DE rengeteg olyan problémába fogsz ütközni, hogy a szükséges programokra nem fog létezni Mac változat, ha létezik akkor sokkal régebbi változat lesz, amit nem frissítettek, mert minek? Hiszen azok akik ilyen programokat használnak többnyire nem Mac felhasználót, így elég pici a felhasználói réteg így értelmetlen.
Pl.: Ilyen a Codeblocks. Windowson van már újabb verzió. Macre azt hiszem csak kb +10 éves verzió van, ami tele van bugokkal. Nekem mindig random kilépett. Persze a C programozásra van más szoftver, de körülményes ha az oktató csak a Codeblockot ismeri és mindenki akitől segítséget tudsz kérni azt ismeri körülötted.
Sok esetben alternatívák sem léteznek, mert meg van adva hogy azzal a specifikus programmal kell, mert a sulinak csak arra van licence-e vagy éppen nem is létezik alternatíva, mert egy elvont ipari szoftverről van szó.
Tehát bármit csak Mac-et ne légyszi!
Igen, ezt már többen is mondták. A MacBook-on nem is gondolkodtam.
Viszont amúgy nem CodeBlocksot használunk progon, hanem Visual Studiot. Legalább is laboron biztos, mivel még csak az volt.
Az informatikus nem tudja milyen számítógépet használjon ?
Kemény világot élünk :)
Ja bocs, nekem az a tevkepzetem volt, hogy aki informatikus akar lenni az a szakma szeretete miatt teszi és ezért képben van a hardverekkel, szoftverekkel, kicsit tud programozgatni is, és ezt a tudását akarja tökéletesíteni oktatással és további szorgalommal.
De akkor nem így van...
7#
5. félében vagyok BME Mérnökifón.
Már van némi munkatapasztalatom IT terén és otthon is csináltam már pár szerintem egész jó projectet.
Mégis alig ismerem a hardvereket. Felépítés szerint igen. Megtudom mondani hogy nézki egy SSD, HDD, milyen TLB algoritmusok vannak stb… DE ötletem sincs a jelenlegi boltban kapható modellekről.
Meg amúgy nem is kell, nem ez a feladatom. A fentebb leírtak szerint is, de van érdeklődésem az ITn belül mégis az olyan nagy, hogy minden részét nem lehet ismerni.
A hardver olyan szintű ismerete ami ebben a kérdèsben kell csak azoknak elvárt akik mondjuk laptop szerviben vagy értékesítésben dolgoznak.
Oke, elfogadom, öreg vagyok, 25 éve még el sem tudtam volna képzelni hogy amire fejlesztünk arról nem tudom hogy miért és hogyan működik. Ha beülök a számítógép elé mire van szükségem ahhoz hogy a feladatomat el tudjam végezni és rendszergazdat hívjak egy alapszintű kérdéshez.
Változik a világ.
Sokan nem így vannak vele az évfolyamon, de én úgy jöttem, hogy eléggé tudok programozni, és a hardverek működését is ismerem valamennyire. És ahogy mondta, a szakterület iránti szeretetemért vagyok itt. Ennek ellenére nem tudom, hogy melyik a processzor az ami a legjobban megéri az árát, vagy hogy amin a jövőben tanulni fogok mennyi RAM ot fog igényelni. Sőt azt se tudom előre, hogy mennyi üzemidő lesz elég egy egyetemi napra.
Nyilván magamtól is ki tudom találni, hogy milyen laptopot vegyek, de inkább meghallgatom tapasztaltabb emberek véleményét.
Ha megértette volna a kérdést amit feltettem, vagy nem értette volna direkt félre, akkor lehet nem ilyen lenéző, arrogáns és erősen felesleges választ adott volna!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!