(mérnökinformatikus) Milyen laptoptopot érdemes venni egyetemre?
Aspire 5-ből van 14"-os.
Lehet bővíteni a HDD-vel, RAM-al is.
MX350-es változat is van belőle, illetve van Ryzen-es is.
Mivel nem tudhatod hogy 3-4 év alatt mit fogsz fejleszteni szabadidődben én az előbbit választanám inkább. 3D-s fejlesztéshez már nem árt egy jobb dVGA.
Az üzemideje szerintem korrekt, és nem túl nehéz.(1,5KG)
Hátrányt nem tudok mondani, nyilván nem egy Elitebook vagy xy üzleti notebook de ha vigyázol rá aligha lehet baja.
Egy monitort érdemes lehet venni a fix helyen ahol használod, mert azért 14"-on de még 15,6"-on sem kellemes a programkódokat nézegetni + tanulni ha úgy van.
Ezzel ötvözni tudod a hordozhatóság, a jó üzemidőt, a bővíthetőséget és a nagy kijelzőt egyszerre.
290K az alapmodell, szerintem igazi egyetemi gép. Sokoldalú és könnyű.
Jelenleg 4. félév végén járok.
Eddig semmit nem kellett csinálni, ami akármilyen tekintetben is sokat várt volna egy számítógéptől.
Maximum virtuális gép futtatása volt a "legdurvább", de azokat régi iskolai gépeken is lehet csinálni, így elhiheted, hogy nem volt nagy cucc.
Szóval a helyes kérdés nem az, hogy milyen laptop kell a mérnökinformatikus szakra, hanem az hogy te milyen laptopot szeretnél, mert a szakra kb bármilyen gép jó.
Nálunk 2 kurzus van ami speciális gépet igényel(het):
Swift fejlesztés iOS-re, ide nyilván előny ha van macOS géped és tudsz otthon gyakorolni. Vagy játékfejlesztés amihez jó ha a géped nem fagy le egy 2D-s játéktól, talán Unity Engine van használva. Mindkettő választható, nem kötelező kurzus.
Minden más kurzus egy 10 éves gépen tökéletesen megoldható (nekem egy régi Acer Aspire r13-as gépem van).
Tipp: 2 laptop között gondolkozol, súlyra vegyél szerintem, ha csak tanulmányokhoz kell. Ennyi pénzből vehetsz menő 10 kilós XY márkájú gamer gépet, de akkor egész nap azt fogod cipelni. Sokat jelent, ha reggel 8-tól este 8-ig órákra jársz akár 1kg különbség is.
Mérnökinfón eleinte egy krumplival is vígan elvan az ember. Sőt, egy ma 5 éves telefon számítási kapacitása is sokszorosa annak, amire szükséged lenne. A legdurvább compile is le fog futni maximum 1 perc alatt (oké, ha FPGA irányba mész, akkor ez már nem igaz, de most kezded a szakot..)
Ha később olyan irányba mész, hogy tényleg szükséged lenne az izmos infrastruktúrára, akkor meg valószínűleg úgy is be tudsz ssh-zni egyetemi szerverre, onnan meg lehet futtatni bármit. Vagy inkább bérelsz gépet a felhőben, mert még mindig olcsóbb, mint venni egy RTX3090-es Intel i69420-as gépet 20TB memóriával, ami 50 kg.
Ha olyan szakra mennél, ahol CAD szoftvereket kellene használni (AutoCAD, Archicad leginkább) akkor már tényleg szükség lenne egy erős gépre, de mérnökinfón szerencsére olcsón meg lehet úszni mindent :)
Egy használt üzleti kategóriás laptopon gondolkodj kezdésnek. Thinkpad T450s/T460 és hasonlók. Aztán majd ha látod milyen irány érdekel, akkor tervezz nagyobb beruházást.
Persze ha az ultimate mérnökinfó experience most azonnal kell, akkor valami Thunderbolt3-as porttal rendelkező laptop, mellé egy dokkoló, 3 monitor és otthon mintha egy asztali géped lenne, olyan az élmény.
Amúgy inkább abban gondolkodj, hogy méretben, súlyban mekkora a laptop. Nem mindegy, hogy 1 vagy 3kg-ot cipelsz magaddal egész nap, és az sem mindegy mennyi idő alatt merül le az erőmű. Sajnos nincs mindig szabad konnektor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!