Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan jelentkezik a matematik...

Hogyan jelentkezik a matematika a programozásban?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy a tulajdonképpeni programozás során a matematika mennyire lényeges.

2023. jún. 21. 15:38
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
71%
Nem a matematika kell a programozáshoz, hanem egy személet és gondolkodásmód, ami a matekhoz IS kell. A matematika fejleszti ezt a készséget, de a programozáshoz (hacsak nem vagy spéci területen) nem kell ismerned a Cauchy–Hadamard-tételt. Azért szokták mondani, hogy a matek kell, mert ezen keresztül tudod elsajátítatni azokat a készségeket, amik jól jönnek programozáshoz. De ezt akár meg is lehetne fordítani, tehát programozással is el tudsz sajátítani olyan készségeket, ami a matematikához kell.
2023. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
17%

#21, kamu ember vagy, kamu dumát nyomsz. Hazudsz.

A szemléletet maga a matematikai ismeret adja. A gondolkodásmód meg maga a szemlélet. Egy .mp3-ban használatos tömörítő algoritmust akkor sem hoznál össze matematikai ismeretek nélkül, ha az életed függne tőle, de még egy fft-t sem.

2023. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
24%
Le tudná valaki írni egy programnak azt a részét, ami nem kapcsolódik a matematikához?
2023. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
79%

Nem az a kérdés, hogy jelen van e a matek, hanem az, hogy a programozóknak kell e tudni...


Az okostelefonokhoz létezéséhez is kell matek...

2023. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
21%

"Nem az a kérdés, hogy jelen van e a matek, hanem az, hogy a programozóknak kell e tudni..."


Ha egyszer jelen van, akkor mégis, kinek kell tudni, ha nem a programozónak?

2023. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
59%
23, ravasz! Nagyon ravasz! >)
2023. jún. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
63%

#25 A hűtő mögött is van matek, mégis tudod anélkül használni...

A programozók egy részének is ki van így nyalva a segge, nem feltétlenül kell matekozni egy program megírásához.

2023. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
92%

#10


Hát ez így indoklás nélkül elég gyenguska válasz volt.


Fizikus vagyok, akinek mérnök informatikusi diplomája is van. Ismertem olyan nagyon tehetséges programozókat, akiktől elég távol állt a matek, és pl. tőlem kérdezgették azt, amit nem értettek analízisből. Ugyanakkor nálam sokkal jobban ment nekik a programozás, mivel erre voltak ráállva, ez érdeklete őket, volt benne tapasztalatuk, gyakorlatuk, és már egyetemre is úgy kerültek, hogy többet tudtak, mint amit ott tanítottak.


Talán a "matek agyú" kifejezést nem értetted eléggé. Te nyilván arra gondoltál, hogy minden bölcsészhallgató képes lenne megtanulni magas szinten programozni, holott én semmi ilyesmit nem mondtam. Csak annyit, hogy a programozás nem igényel sem magas szintű matektudást, sem pedig erős affinitást a matematikához. A programozás algoritmikus gondolkodást igényel, egy idő után pedig leginkább gyakorlatot és az adott programnyelv magas szintű ismeretét, hogy egy feladatot a lehető leghatékonyabb módon meg tudj oldani.


És ehhez nem kell matek agyúnak lenni.

2023. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
91%

#28 Ezt itt a matekfétiseseknek hiába magyarázod :)

Nekem meg matematikus diplomám van, hamarosan meg PTI-s is, de én is hiába mondok bármit, ha nem egyezik a világnézetükkel, lehurrognak.

2023. jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
92%

#29


Ha matek fétisük van, miért nem mentek matematikusnak? Vagy nem voltak elég jók belőle, és most a programozói tudásukat igyekeznek a matematikáéval azonos szintűnek felmutatni?

2023. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!